Podsumowanie weekendu na szczycieńskich drogach

2023-09-19 09:04:14(ost. akt: 2023-09-19 10:45:50)

Autor zdjęcia: policja

Miniony weekend był pracowity dla policjantów dbających o bezpieczeństwo na drogach powiatu. Mimo licznych apeli ciągle zdarzają się osoby, które za nic mają bezpieczeństwo swoje i innych, decydując się na jazdę pomimo wcześniej wypitego alkoholu. Tylko w ten weekend funkcjonariusze wyeliminowali aż 3 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę na „podwójnym gazie”.
W piątek (15.09.2023) po godzinie 13:00 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie zatrzymali, na ulicy Kościuszki w Szczytnie, do kontroli drogowej pojazd marki mitsubishi. Za kierownicą auta siedział 43-letni mieszkaniec Szczytna. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Badanie wykazało w organizmie 43-latka ponad 1,2 promila alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem.
W sobotę (16.09.2023) około godziny 05:30 na ulicy Dąbrowskiego w Szczytnie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd volkswagen, który kierował 35-letni mieszkaniec Wielbarka. Funkcjonariusze zweryfikowali dane mężczyzny oraz pojazdu, którym się poruszał. Okazało się, że 35-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Funkcjonariusze ze szczycieńskiej „drogówki”, w sobotę (16.09.2023) przed godziną 12:00 pracowali na miejscu zdarzenia drogowego na ulicy Wielbarskiej w Szczytnie. Z ustaleń policjantów wynika, że 29-latka kierująca pojazdem audi nie zachowała bezpiecznej odległości przed poprzedzającym ją pojazdem i uderzyła w tył opla, którym kierował 29-latek z woj. mazowieckiego. Siła uderzenia była tak duża, że pojazd opel uderzył w stojący przed nim pojazd volkswagen, którym kierowała 36-letnia mieszkanka Wielbarka. Kierujący byli trzeźwi. Nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Mieszkanka gminy Wielbark za spowodowanie kolizji, została ukarana mandatem karnym.

W niedzielę (17.09.2023) dzięki dwóm obywatelskim zgłoszeniom, szczycieńscy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego dwóch nietrzeźwych kierowców. Pierwszego, 29-letniego mieszkańca gm. Dźwierzuty, funkcjonariusze zatrzymali w miejscowości Łupowo. Mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem oraz nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Kontynuował jazdę pomimo wydanych sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych. Kolejnego nieodpowiedzialnego i nietrzeźwego kierowcę mundurowi zatrzymali w miejscowości Grzegrzółki. 64-Letni mieszkaniec gminy Purda „wydmuchał” ponad 2 promile. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Teraz, obaj odpowiedzą przed sądem za swoje przewinienia.

Postawa osób, które nie były obojętne i powiadomiły Policję o niezgodnym z prawem zachowaniu innych użytkowników ruchu drogowego, zasługuje na uznanie i jest godna naśladowania. Nietrzeźwi kierowcy stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu. Właściwa reakcja może niejednokrotnie uchronić przed nieszczęśliwymi zdarzeniami. Jeżeli mamy przypuszczenie, że ktoś jedzie na „podwójnym gazie” nie bądźmy obojętni i informujmy Policję.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5