Bezpieczna droga do szkoły z policjantami

2023-09-18 08:33:47(ost. akt: 2023-09-18 08:46:33)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

We wrześniu policjanci skupiają wzrok na bezpieczeństwie najmłodszych. Do końca miesiąca prowadzą spotkania profilaktyczno-edukacyjne w szkołach i przedszkolach na terenie naszego powiatu. W ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” uczą, informują i przypominają dzieciom jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Udzielają cennych wskazówek i porad praktycznych.
„Bezpieczna droga do szkoły” to działania Policji zaplanowane na cały wrzesień. W tym czasie szczycieńscy policjanci przeprowadzają spotkania z dziećmi, na których omawiają podstawowe zasady bezpieczeństwa, nadzorują ruch kołowy i pieszy w okolicach szkół, dokonują kontroli autobusów, którymi są dowożone dzieci do placówek wychowawczo-oświatowych, czuwają nad bezpieczeństwem uczniów podczas długich przerw.
W minionym tygodniu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie prowadzili spotkania profilaktyczno-edukacyjne w szkołach i przedszkolach znajdujących się na terenie powiatu szczycieńskiego. W ramach planu działań „Bezpieczna droga do szkoły” policjanci spotkali się z dziećmi, rodzicami, nauczycielami oraz pedagogami.
Obrazek w tresci

Dzielnicowy Miasta i Gminy Pasym asp. Grzegorz Licki oraz dzielnicowy Gminy Dźwierzuty mł. asp. Grzegorz Trojanowicz spotkali się z dziećmi z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dźwierzutach oraz dziećmi ze Szkół Podstawowych w Tylkowie, Pasymiu, Gromie, Kałęczynie oraz Rumach.
Obrazek w tresci

W piątek (15.09.2023) przedszkolaki z przedszkola „Akademia Bajek” w Świętajnie odwiedzili dzielnicowego Gminy Świętajno st. sierż. Mateusza Rosę w Posterunku Policji w Świętajnie.
Podczas cyklu spotkań z dziećmi, policjanci przekazują cenną wiedzę dotyczącą zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Informują jakie zagrożenia związane są z poruszaniem się po drogach, czego należy unikać, a na co trzeba uważać. Mówią o zakazie przebiegania i przejeżdżania rowerem przez przejście dla pieszych oraz zakazie korzystania z telefonu, tabletu i innych urządzeń przechodząc przez „pasy”. Uczą prawidłowego zachowania w trakcie przechodzenia przez przejście dla pieszych. Informują o zasadach bezpiecznego poruszania się rowerem oraz przypominają o obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Dodatkowo przekazują dzieciom, jak ważnym elementem wyposażenia są odblaski, zwłaszcza w zbliżającym się okresie jesienno-zimowym.
Obrazek w tresci

Spotkania profilaktyczne i rozmowy z dziećmi to nie tylko przekazywanie przydatnej wiedzy. Każda taka wizyta ma również za zadanie kształtować w oczach malucha obraz policjanta jako osoby, do której zawsze gdy zajdzie taka potrzeba, bez chwili zawahania może zwrócić się z prośbą o pomoc.
Najważniejsze zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym przekazali również Kierownik Referatu Ruchu Drogowego Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie asp. Karol Turek oraz policjantka Zespołu Profilaktyki Społecznej st. sierż. Agata Stefaniak. Policjanci spotkali się z rodzicami w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w środę (13.09.2023). W rozmowie z dorosłymi poinformowali o tym, w jakim wieku dziecko może poruszać się po drodze bez opieki, kiedy może jechać rowerem po chodniku. Przypomnieli o konieczności korzystania z elementów odblaskowych, korzystania z pasów bezpieczeństwa oraz przewożenia dziecka w foteliku samochodowym.
Obrazek w tresci

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5