Premier Mateusz Morawiecki wręczył samaorządowcom promesy na inwestycje

2023-09-15 22:30:19(ost. akt: 2023-09-15 22:51:56)

Autor zdjęcia: UG Jedwabno

W hali im. Huberta Wagnera w Szczytnie premier Mateusz Morawiecki spotkał się z samorządowcami. Podczas spotkania wręczył promesy na projekty dofinansowane w ramach funduszu kierowanego do obszarów popegeerowskich. - Do gmin popegeerowskich w całym kraju trafi blisko 4,5 mld zł - poinformował premier Mateusz Morawiecki.
Premier Mateusz Morawiecki wziął udział w spotkaniu z samorządowcami, na którym poinformował, że w ramach Rządowego Programu Inwestycji Strategicznej do samorządów obejmujących tereny popegeerowskie trafi blisko 4,5 mld zł, z czego na Warmię i Mazury ponad 300 mln zł. Premier podkreślił, że wsparcie tych obszarów jest dowodem na to, że rządzącym zależy na każdym regionie, że nie ma teraz podziału "na Polskę A i Polskę B".
- Jestem bardzo szczęśliwy, że dzisiaj na te ziemie, które były pogrążone w marazmie, letargu, które były tam wepchnięte przez tę politykę balcerowiczowsko-tuskową (...), które były zapomniane, spadły wreszcie krople ożywczego deszczu - podkreślał premier.

Morawiecki zapowiedział kontynuowanie programów służących wspieraniu lokalnych społeczności. Podkreślał również, że aplikowanie o rządowe pieniądze jest proste.
- Wiecie doskonale, że aby dostać całkiem pokaźne fundusze z Programu Inwestycji Strategicznych, tego PGR-owskiego, czy na zabytki, czy na specjalne strefy, czy z Polskiego Ładu, wystarczy wypełnić jedną czy dwie strony. Bo mamy do was zaufanie. Mamy zaufanie, że te pieniądze wydacie zgodnie z waszym oświadczeniem, zgodnie z waszą najlepszą wiedzą, jaką posiadacie o tym, czego najbardziej potrzebuje wasza gmina, wasz powiat czy wasze miasto - zwracał się do samorządowców szef rządu.

W imieniu samorządowców głos zabrał burmistrz Pasymia Cezary Łachmański. Przyznał, że w jego liczącej 5,1 tys. mieszkańców gminie obecnie realizowane są inwestycje o wartości 15,4 mln zł, z czego rządowe dofinansowanie wynosi ponad 13,5 mln zł.

Gmina Jedwabno otrzymała dziś 2,5 mln złotych dotacji z Polskiego Ładu PGR na budowę nowej remizy OSP KSRG Nowy Dwór
Obrazek w tresci

Po spotkaniu z premierem samorządowcy uczestniczyli w panelu dotyczącym rozwoju regionu.


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5