Cieszą się z nowego przedszkola

2023-09-08 09:08:18(ost. akt: 2023-09-08 09:16:16)

Autor zdjęcia: Joanna Karzyńska

Przedszkola w Świętajnie zostało przeniesione z ulicy Parkowej do budynku dawnej szkoły przy ulicy Mickiewicza. Rok szkolny przedszkolaki rozpoczęły w zmodernizowanym pod ich potrzeby budynku. Jest nie tylko komfortowo, ale miło i przestronnie!
W poniedziałek 4 września oficjalnie otwarto przedszkole w Świętajnie. Budynek starej szkoły przy ulicy Mickiewicza był przez ostatnie kilka miesięcy modernizowana. Swoje miejsce ma tam sześć oddziałów przedszkolnych, czyli około 130 dzieci.
Obrazek w tresci

— W poprzednim budynku przedszkole istniało 77 lat — mówiła Alicja Kołakowska wójt Gminy Świętajno. — Przy takiej liczbie dzieci było tam teraz bardzo ciasno. Tutaj dzieci mają duże sale do zajęć, jest kuchnia i stołówka, szatnia, toalety, plac zabaw. Wszystko jest dostosowane do potrzeb naszych przedszkolaków.
Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Przedszkolaki są zachwycone nowym przedszkolem. Z zaciekawieniem pierwszego dnia oglądały budynek i oczywiście wyposażenie sal i zabawki.
— Jesteśmy szczęśliwi, że w końcu mamy obiekt, na którego zasługują dzieci. Czekaliśmy na niego wiele lat – cieszy się Aldona Wysocka dyrektor Przedszkola Świętajnie. — Budynek został w pełni dostosowany do przepisów sanitarnych i przeciwpożarowych, a dzieci mają piękne, duże sale.
Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Koszt adaptacji budynku przy ulicy Mickiewicza na przedszkole wyniósł łącznie 1 769 782,82 zł, w tym wykorzystano środki z RFiL - 462 301,46 zł oraz z konkursu COVID-19 - 320 065,37 zł. Środki własne gminy to 987 415,99 złotych.
W budynku pp przedszkolu przy ulicy Parkowej planowane jest utworzenie żłobka.
— Myślę, że wkrótce ruszą prace. Będą je wykonywać pracownicy gospodarczy urzędu. Na dostosowanie obiektu otrzymaliśmy 300 tys. zł z programu Maluch Plus i fundusze na 3-letnią działalność tej placówki — informuje wójt Kołakowska. — Żłobek najwcześniej ruszy za rok. Będzie tam miejsce dla 14 maluchów. W drugiej części parteru chcielibyśmy utworzyć siłownię, na górze planujemy mieszkania komunalne, aby mogły tam zamieszkać rodziny mieszkające w dawnym budynku ośrodka kultury.
Obrazek w tresci


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5