Seniorzy na wakacyjnej wycieczce w Augustowie

2023-09-07 18:38:48(ost. akt: 2023-09-07 18:42:14)

Autor zdjęcia: Arch. Klubu Seniora w Świętajnie

Seniorzy podkreślają, że są optymistami. Starają się cieszyć życiem i celebrować dobre momenty. Może to właśnie jest sekret ich wspaniałego wyglądu, energii i znakomitej formy. Udowodnili to seniorzy z Gminy Świętajno, którzy wyruszyli na zwiedzanie Augustowa.
Ludziom starszym, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość oraz tradycje, jakimi obdarowują młodsze pokolenia. To oni są w naszych domach piewcami tradycji. Niosą ciepło i zrozumienie. Kultywują stare obrzędy i zwyczaje, przez co wzbogacają i przekazują unikalną kulturę i obyczaje naszego regionu.
Obrazek w tresci

Polacy po pięćdziesiątce czują się młodo i wierzą, iż czeka ich jeszcze wiele wspaniałych chwil. Choć w emitowanych w telewizji reklamach ci ludzie to uwięzieni w domach staruszkowie, których życiowym celem jest dbanie o rodzinę i walka z bólem. A jeśli czasem robią coś nietypowego, to wiele osób patrzy na to ze zdziwieniem. A jak mówią seniorzy emerytura to czas aby spełniać swoje marzenia!
Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

I tak grupa ponad 40-tu seniorów z Gminy Świętajno wyjechała na wycieczkę do Augustowa. Zwiedzanie rozpoczęło się rejsem statkiem- Katamaranem Swoboda. Jest to największy i najszybszy pasażerski statek śródlądowy w Polsce. Statek ma długość 40 metrów i blisko 6 metrów szerokości, może zabierać na pokład 330 osób. Na jego dolnym pokładzie wybudowany jest bar z toaletami. Pokład górny jest naprawdę imponujący – są to głównie miejsca siedzące. Ta część statku jest odkryta i dostosowana do tego, by można było podziwiać stamtąd augustowskie krajobrazy, rzeki, jeziora, Kanał Augustowski. Seniorzy byli zachwyceni rejsem i widokiem. Wycieczkowicze zwiedzili też Muzeum Ziemi Augustowskiej oraz piękne miasto Augustów.
Obrazek w tresci

— To była niesamowita podróż, która na długo zostanie w naszej pamięci — zapewniają seniorzy. — Zobaczyliśmy wiele pięknych i ciekawych miejsc. Było naprawdę fantastycznie. Dopóki jeszcze zdrowie pozwala trzeba być aktywnym, a takie wspólne spotkania i wyjazdy pozwalają nam na miłe spędzanie czasu wolnego. Podróże kształcą, rozwijają, dostarczają wrażeń i wspomnień. Z podróży przywozimy pamiątki, zdjęcia ale również wspaniałe, niezapomniane i niepowtarzalne wspomnienia.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5