35-latek był poszukiwany listem gończym za niepłacenie alimentów. Trafił do zakładu karnego

2023-09-01 08:48:27(ost. akt: 2023-09-01 08:54:51)
Kajdanki

Kajdanki

Autor zdjęcia: policja.pl

Policjanci z Posterunku Policji w Świętajnie zatrzymali poszukiwanego przez wymiar sprawiedliwości 35-latka, za którym wystawiony był list gończy. Mężczyzna uchylał się od obowiązku płacenia alimentów, narażając osobę do nich uprawnioną na niemożność zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych i za to przestępstwo sąd zastosował wobec niego karę więzienia.
W środę (30.08.2023) policjanci z Posterunku Policji w Świętajnie zatrzymali 35-latka poszukiwanego przez wymiar sprawiedliwości. Za mieszkańcem powiatu szczycieńskiego wystawiony był list gończy.

Mężczyzna nie płacił alimentów i teraz ma do odbycia karę 4 miesięcy pozbawienia wolności. Dodatkowo, 35-latek był również poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Szczytnie do odbycia zastępczej kary 10 dni aresztu za popełnione wykroczenie oraz przez Prokuraturę Rejonową w Szczytnie do ustalenia miejsca pobytu. Poszukiwany został przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie, a następnie do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzone kary.

Niepłacenie alimentów to przestępstwo opisane w artykule 209 kodeksu karnego. Popełnia je ten, kto uchyla się od wykonywania obowiązku alimentacyjnego określonego np. orzeczeniem sądowym czy umową.
Sprawca tego przestępstwa podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Jeśli swoim zachowaniem naraża osobę uprawnioną do alimentów na niemożność zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych, grozi mu grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5