Weekendowe podsumowanie zdarzeń drogowych

2023-08-15 09:14:13(ost. akt: 2023-08-15 09:19:00)

Autor zdjęcia: arch. Policja

Minionego weekendu szczycieńscy policjanci pracowali na miejscu kilku zdarzeń drogowych oraz ujawnili kierujących, którzy zostali wyeliminowani z ruchu drogowego ze względu na naruszenia jakich się dopuścili. Nie ma zgody na łamanie prawa i rażące naruszenia przepisów ruchu drogowego.
Policjanci pracowali na miejscu kilku zdarzeń drogowych
W piątek (11.08.2023 r.) w godzinach porannych, w miejscowości Rudka doszło do zderzenia się dwóch pojazdów osobowych. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że 63-letni mężczyzna, który kierował pojazdem osobowym marki Mercedes wykonał nieprawidłowo manewr skrętu w lewo w skutek, czego doprowadził do zderzenia bocznego z pojazdem osobowym marki Peugeot. Tym pojazdem poruszał się 25-latek. Obaj mężczyźni byli trzeźwi i nie potrzebowali udzielenia pomocy medycznej. Na sprawcę tego zdarzenia drogowego policjanci nałożyli mandat karny, jednak odmówił jego przyjęcia. Teraz tą sprawą zajmie się sąd.

Kolizja pojazdu osobowego ze skuterem miała miejsce w sobotę (12.08.2023r.)
w miejscowości Pasym. Kierujący pojazdem osobowym marki Ford wykonując manewr cofania najechał na skuter marki Kymeco. 38-letni mieszkaniec Warszawy za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 1050 złotych oraz nałożono na niego 10 punktów karnych. Kierujący byli trzeźwi i nikt nie potrzebował pomocy medycznej.

W sobotę (12.08.2023 r.) w godzinach wieczornych doszło do zdarzenia drogowego pojazdu osobowego ze zwierzyną leśną. Nieopodal miejscowości Maliniak podróżujący pojazdem osobowym marki Volkswagen zderzył się z jeleniem, który nagle wtargnął na jezdnię.
W wyniku tego zdarzenia żadna z podróżujących osób nie ucierpiała.

Weekend zakończył się jeszcze jednym zdarzeniem drogowym, do którego doszło w niedzielę wieczorem (13.08.2023 r.) pomiędzy miejscowościami Tylkowo, a Pasymiem. Podróżujący drogą krajową nr 53 motocyklista wypadł z drogi. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że 39-letni mężczyzna będąc na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i stracił panowanie nad pojazdem. Kierujący za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym. W związku z tym, że wymagał udzielenia pomocy medycznej został przetransportowany do szpitala.

Nieodpowiedzialni kierujący wyeliminowani z ruchu drogowego
Patrol ruchu drogowego w miejscowości Rozogi, w piątek (11.08.2023 r.) w godzinach popołudniowych zatrzymał do kontroli drogowej pojazd osobowy marki Toyota. Kierującym okazał się 64-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego. Po weryfikacji jego danych w systemach policyjnych okazało się, że mężczyzna nie powinien wybierać się w podróż, gdyż ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Dalsza jazda została mu uniemożliwiona, a za złamanie zakazu będzie tłumaczył się przed sądem.

W piątkowy wieczór (11.08.2023 r.) policjanci udali się na interwencję, gdzie według zgłoszenia miało dochodzić do przemocy. Na miejscu okazało się, że żadnego pobicia nie było, a był za to nietrzeźwy kierujący, który dodatkowo uszkodził bramę i rower. Policjanci zatrzymali 50-letniego mieszkańca Gminy Dźwierzuty oraz jego uprawnienia do kierowania. Po wykonaniu badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu policjanci uzyskali wynik blisko 2,5 promila.

Kolejnego nietrzeźwego kierującego policjanci ujawnili w niedzielny ranek (13.08.2023 r.) na terenie naszego miasta. 31-letni mężczyzna poruszał się pojazdem osobowym marki Toyota. Podczas kontroli policjanci wyczuli od niego woń alkoholu, a badanie potwierdziło, że jest nietrzeźwy, gdyż w wydychanym powietrzu miał blisko 2 promile alkoholu.

Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnych kierujących i osadzili w policyjnych celach,a o ich dalszych losach zadecyduje sąd.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5