To już dziś! 24. edycja Jarmarku Mazurskiego w Szczytnie!

2023-08-12 11:40:35(ost. akt: 2023-08-12 11:49:55)

Autor zdjęcia: Muzeum Mazurskie w Szczytnie

Tegoroczna 24. edycja szczycieńskiego jarmarku, jest organizowana na dziedzińcu Ratusza Miejskiego oraz w ruinach zamku krzyżackiego. Podobnie jak w ubiegłych latach do udziału w jarmarku zapraszani są twórcy ludowi, rzemieślnicy i wystawcy z Warmii i Mazur oraz regionów ościennych, którzy kultywują tradycje dawnego rzemiosła i sztuki ludowej. Początek o godzinie 12.00.
Podczas jarmarku odbędą się pokazy garncarstwa, tkactwa, koronkarstwa, plecionkarstwa a także rysunku. Można też spróbować domowego smalcu na razowym chlebie wypiekanym w domowym piecu, a także różne rodzaje miodu pszczelego, kwasu chlebowego i kozicowego piwa.

Pokazom towarzyszą występy zespołów ludowych, biesiadnych i folkowych a od kilkunastu lat również zespoły z Wileńszczyzny. W tym roku tradycyjnie zaprezentują się zespoły ze Szczytna: Mazury, Wystek, Nadzieja, Krys oraz Kapela Jędrka. Z Mejszagoły (Litwa) przyjedzie do nas Kapela Dworska działająca na co dzień przy Muzeum Etnograficznym Wileńszczyzny.

Dzięki współpracy z GOK w Rozogach wystąpią zdobywcy I miejsca na Rozoskim Przeglądzie Muzyki Ludowej: Rozoski Zespół Ludowy oraz Węgojska Strużka z Węgoja.
Obrazek w tresci

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5