Kolejni nietrzeźwi kierujący wyeliminowani z ruchu drogowego

2023-08-10 08:56:13(ost. akt: 2023-08-10 09:01:37)

Autor zdjęcia: Archiwum policji

Policjanci zatrzymali i tym samym wyeliminowali nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego. Nieodpowiedzialnymi kierowcami okazało się dwóch mężczyzn, którzy kierowali pojazdami osobowymi.
W poniedziałek (07.08.2023 r.) w szczycieńskiej komendzie 35-letni mężczyzna usłyszał kilka zarzutów. Dwa z nich kwalifikowane były jako popełnienie czynów zabronionych, które są wykroczeniem, natomiast jedno z jego przewinień to przestępstwo. W każdym z tych przypadków będzie tłumaczył się przed sądem. A zaczęło się w niedzielę (06.08.2023 r.), kiedy to dyżurny szczycieńskiej jednostki Policji został powiadomiony przez pewną kobietę, że była ona świadkiem niewłaściwej jazdy mężczyzny i podejrzewała, że pojazdem może kierować nietrzeźwa osoba. Miało to miejsce na jednej z ulic w Szczytnie. Dodatkowo kobieta była świadkiem jak ten sam kierujący dokonał uszkodzenia jednego z przydrożnych znaków drogowych. Kobieta oczekiwała na miejscu na przyjazd patrolu, który potwierdził zgłoszone zdarzenie i intuicję kobiety. Policjanci ustalili, że 35-latek kierował w stanie nietrzeźwości pojazdem marki Mercedes. Po wykonanym badaniu miał w wydychanym powietrzu ponad 3 promile alkoholu. W trakcie weryfikacji danych mężczyzny i pojazdu okazało się, że kierujący nie jest kierującym w świetle prawa, gdyż takowych uprawnień nigdy nie posiadał, a pojazd, którym się poruszał nie posiadał obowiązkowej polisy ubezpieczeniowej. Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi, aby po wytrzeźwieniu usłyszeć zarzuty za popełnione czyny. Przyznał się, a za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie tłumaczył się przed sądem.

Kolejny z zatrzymanych mężczyzn miał blisko 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. 40-letni mieszkaniec Gminy Szczytno został ujawniony podczas kontroli drogowej w nocy (07/08.08.2023 r.) w Szczytnie. Mężczyzna pomimo stanu upojenia alkoholowego poruszał się pojazdem marki Volkswagen. Po wykonanych czynnościach mężczyzna został przekazany osobie wskazanej, a jego sprawa zostanie przekazana do sądu.

Prosty przekaz: „PIŁEŚ? NIE JEDŹ!!!”
Prowadzenie pojazdów po alkoholu jest nie dopuszczalne, zarówno ze względu
na bezpieczeństwo własne, ale również i przede wszystkim innych uczestników ruchu drogowego.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5