Policjanci ujawnili trzech kierujących bez uprawnień

2023-08-09 14:21:34(ost. akt: 2023-08-09 14:34:29)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie minionej doby ujawnili trzech nieodpowiedzialnych kierujących, którzy poruszali się po drogach naszego powiatu bez wymaganych uprawnień do kierowania. Dodatkowo jeden kierujący wybrał się w podróż pojazdem, który nie powinien wyjechać na drogę, gdyż nie posiadał on aktualnych badań technicznych i był w złym stanie technicznym.
We wtorek (08.08.2023 r.) patrol ruchu drogowego pełniący służbę na terenie Gminy Pasym zatrzymał do kontroli pojazd osobowy marki Audi. W trakcie kontroli okazało się, że 48-letni mężczyzna wcielił się w rolę kierującego nie posiadając do tego uprawnień. Dodatkowo podróżował pojazdem bez aktualnych badań technicznych, a jego stan policjanci ocenili jako nieprawidłowy. Za wykroczenia dotyczące pojazdu, policjanci na mężczyznę nałożyli mandaty karne, natomiast za naruszenia przepisów prawa odnoście braku posiadania wymaganych uprawnień, mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem.

Tego samego dnia w godzinach popołudniowych, patrol ruchu drogowego na terenie Gminy Rozogi zatrzymał do kontroli drogowej pojazd osobowy marki Mercedes. 31-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego nie powinien wsiadać za kierownicę auta, gdyż w trakcie weryfikacji jego danych policjanci ujawnili, że mężczyzna ten ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. W świetle prawa poruszał się pojazdem nie mając do tego wymaganych uprawnień, za co będzie tłumaczył się przed sądem.

We wtorek w godzinach nocnych została ujawniona kolejna osoba bez uprawnień. Tym razem to kobieta wsiadła za kierownicę pojazdu osobowego marki Opel, nie posiadając do tego wymaganych uprawnień. 39-latka została ujawniona na terenie Gminy Jedwabno.

Przypominamy!!!
Od kierującego pojazdem mechanicznym wymagane są uprawnienia, które potwierdzają nabycie przez niego umiejętności do tego. Niestety jak pokazują powyższe przykłady, nadal zdarzają się kierujący, którzy lekceważą przepisy i nie myślą o konsekwencjach ich łamania. Za powyższe wykroczenia nieodpowiedzialni kierujący będą tłumaczył się przed sądem, gdzie trafią ich sprawy.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5