Filmik w Internecie, a sprawa w sądzie. 64-letni mieszkaniec Gminy Świętajno wjechał na przejazd kolejowy w chwili włączonej migającej sygnalizacji świetlnej

2023-08-08 12:49:56(ost. akt: 2023-08-08 12:59:10)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum

64-letni mieszkaniec Gminy Świętajno dopuścił się do popełnienia tego wykroczenia tłumacząc się tym, że nie zauważył włączonej sygnalizacji. Mężczyzna odmówił przyjęcia mandatu, więc za swoje zachowanie będzie się tłumaczył przed sądem.
Szczycieńscy policjanci prowadzą czynności wyjaśniające w sprawie zdarzenia, do jakiego doszło w piątek (04.08.2023 r.) na terenie miasta Szczytno. Chodzi o naruszenie zakazu wjeżdżania na przejazd kolejowy za sygnalizator w chwili włączonej naprzemiennie migającej sygnalizacji świetlnej.

W mediach społecznościowych został umieszczony filmik z tego zdarzenia. Policjanci w toku podjętych czynności ustalili kierującego pojazdem marki Audi, który dopuścił się do popełnienia tego wykroczenia tłumacząc się tym, że nie zauważył włączonej sygnalizacji.

Na 64-letniego mieszkańca Gminy Świętajno został nałożony mandat karny oraz punkty karne. Mężczyzna skorzystał z przysługującego mu prawa odmowy przyjęcia mandatu. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie tłumaczy się przed sądem.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5