Podsumowanie zdarzeń drogowych minionego weekendu

2023-08-07 15:14:26(ost. akt: 2023-08-07 15:20:48)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

W miniony weekend policjanci pracowali również na miejscu pięciu zdarzeń drogowych oraz zatrzymali kilka dowodów rejestracyjnych z uwagi na brak aktualnych badań technicznych bądź niesprawny stan techniczny pojazdów.
Nieodpowiedzialni kierujący wyeliminowani z ruchu drogowego
W piątek (04.08.2023 r. ) w godzinach popołudniowych, patrol ruchu drogowego pełniący służbę na terenie Gminy Szczytno zatrzymał do kontroli pojazd marki Audi, którym kierował 40-letni mężczyzna. W trakcie kontroli funkcjonariusze ujawnili, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdem. Mężczyzna nie powinien poruszać się pojazdem, ale to nie jedyne jego przewinienie. Dalsza kontrola ujawniła kolejną nieprawidłowość - pojazd którym się poruszał nie posiadał aktualnych badań technicznych, wiec został zatrzymany również dowód rejestracyjny od pojazdu. Mężczyzna za pierwsze wykroczenie będzie tłumaczył się w sądzie, natomiast za drugie został rozliczony na miejscu w postaci nałożenia mandatu karnego.

Na zakończenie weekendu w niedzielę (06.08.2023 r.) policjanci ruchu drogowego na terenie Gminy Wielbark ujawnili kierującego, który porusza się pojazdem marki Hyundai z nadmierną prędkością. Okazał się nim 37-letni mieszkaniec województwa podlaskiego. Dodatkowo w trakcie weryfikacji jego danych w systemach policyjnych okazało się, że mężczyzna ten w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.
I tak jak w powyższym przykładzie - za pierwsze wykroczenie, czyli przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o 23 km, mężczyzna został ukarany mandatem karnym, a za brak uprawnień będzie odpowiadał przed sądem.

Policjanci pracowali na miejscu pięciu zdarzeń drogowych
W piątek (04.08.2023 r.) w miejscowości Kałęczyn doszło do zderzenia bocznego dwóch pojazdów. 53-letni mieszkaniec Gminy Myszyniec, który kierował pojazdem marki Iveco nie dostosował się do znaku B-20 STOP, w wyniku czego doprowadził do zderzenia się z pojazdem marki Audi. Kierujący byli trzeźwi, pomoc medyczna nie była potrzeba, a na sprawcę zdarzania drogowego został nałożony mandat karny.

W nocy 04-05.08.2023 r., kilka minut po północy w miejscowości Dźwierzuty pojazd marki Mercedes zderzył się z sarną, która wybiegła z przydrożnych zarośli. Pojazdem kierował 31-letni mężczyzna, który podróżował z pasażerką. Mężczyzna był trzeźwy. Uczestnicy tego zdarzenia nie potrzebowali udzielenia pomocy medycznej.

W sobotę (05.08.2023 r.) około godziny 12:00 na DK nr 53, w miejscowości Olszyny, kierujący pojazdem marki Mercedes, 47-letni mieszkaniec Szczytna, w wyniku nieprawidłowego manewru wyprzedzania doprowadził do zderzenia bocznego z pojazdem marki BMW. Mężczyzna jechał z dwójką pasażerów. W BMW podróżowały trzy osoby. Nikt nie wymagał udzielenia pomocy medycznej. Kierujący byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym oraz nałożone zostały na niego punkty karne.

Tego samego dnia, po godzinie 15:00 w miejscowości Targowo doszło do kolejnego zdarzenia drogowego, do którego zostali zadysponowani szczycieńscy funkcjonariusze. Po przybyciu na miejsce policjanci ustalili, że pojazd marki Citroen znajdował się w przydrożnym rowie poza droga publiczna. Pojazdem kierował 32-letni mieszkaniec powiatu mrągowskiego, który nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, po czym wpadł w poślizg i uderzył w przydrożne drzewo. Kierującego przebadano na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci nie mieli zastrzeżeń, co do wyniku. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym.

W niedzielę (06.08.2023 r.) w godzinach rannych na DK nr 57 nieopodal miejscowości Nowiny, pojazd marki VW Sharan, którym kierował 46-letni mieszkaniec Szczytna, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w skutek czego stracił panowanie nad pojazdem po czym wpadł w poślizg, zjechał do przydrożnego rowu wywracając pojazd na dach. Mężczyzna był trzeźwy, pomoc medyczna została mu udzielona na miejscu.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5