Remonty dróg w powiecie szczycieńskim z dofinansowaniami

2023-08-04 15:22:37(ost. akt: 2023-08-04 16:38:04)

Autor zdjęcia: Joanna Karzyńska

Dziś Jarosław Matłach Starosta Szczycieński, Sławomir Wojciechowski Wójt Gminy Szczytno oraz Ilona Bańkowska Zastępca Burmistrza Miasta Szczytno odebrali z rąk Olgi Semeniuk - Patkowskiej Wiceminister Rozwoju i Technologii oraz Artura Chojeckiego Wojewody Warmińsko-Mazurskiego promesy na dofinansowanie remontów dróg.
W sumie do Powiatu Szczycieńskiego trafi blisko 2,3 mln złotych, które posłużą do przebudowy i remontu trzech dróg. W sumie wyremontowanych zostanie ponad 8 kilometrów dróg. Łączna wartość tych inwestycji to ponad 3,2 mln złotych. Pozyskane dofinasowanie pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
- Te pieniądze są bardzo ważne dla nas. W powiecie szczycieńskim zrobimy z nich trzy odcinki dróg: Nowe Czajki - Jeromin, Lejkowo - Kipary oraz Szczytno - Zabiele - Lejkowo - mówił Jarosław Matłach Starosta Szczycieński.
Obrazek w tresci

Promesę z rąk Wiceminister Rozwoju i Technologii Olgi Semeniuk - Patkowskiej remont ul. Bohaterów Westerplatte w Szczytnie odebrała dziś Zastępca Burmistrza Miasta Szczytno Ilona Bańkowska. Kwota dofinansowania to 258 146 zł.
Obrazek w tresci

Wójt Gminy Szczytno Sławomir Wojciechowski otrzymał promesę na remont nawierzchni asfaltowej drogi gminnej Olszyny - Wawrochy w miejscowości Olszyny. Kota dofinansowania to 196 633,80 zł.
Obrazek w tresci

- Drogi to komfort i bezpieczeństwo. Drogi to również nasze potrzeby lokalne, które płyną z kontaktu z samorządowcami. To również bardzo ważny element, na którym budujemy silny fundament silnego państwa jako zjednoczona prawica. Staramy się aby te środki oprócz dróg i tego całego programu funduszu dróg samorządowych szły na inwestycji. - mówiła Wiceminister Rozwoju i Technologii Olga Semeniuk - Patkowska. - Zadaniem głównym tych środków jest polepszenie komfortu szybkości ale też bezpieczeństwa dróg. Co roku słyszymy, szczególnie w okresie wakacyjnym o wielu wypadkach drogowych stąd komfort i bezpieczeństwo dróg jest elementem podstawowym.
Obrazek w tresci


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5