Podsumowanie weekendu na drogach. Wyeliminowani trzej nietrzeźwi kierujący - rekordzista miał 2,5 promila alkoholu i cofnięte uprawnienia

2023-08-01 08:16:23(ost. akt: 2023-08-01 08:23:32)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

W trakcie minionego weekendu funkcjonariusze, na drogach powiatu szczycieńskiego, zatrzymali aż trzech nietrzeźwych kierowców. Niechlubnym rekordzistą okazał się 62-latek, który miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie i cofnięte uprawnienia.
W piątek (28.07.2023) około godziny 14:30 dyżurny szczycieńskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze krajowej nr 58 w miejscowości Narty. Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że kierujący pojazdem skoda, 45-letni mieszkaniec gminy Jedwabno, uderzył w znajdującą się na drodze sygnalizację świetlną, która ustawiona była w miejscu zdarzenia w związku z prowadzonymi pracami drogowymi. Pasażerami pojazdu byli 73-letni mężczyzna oraz 68-letnia kobieta. Kierujący był trzeźwy, nikomu nic się nie stało. W trakcie weryfikacji danych kierującego w policyjnych systemach okazało się, że 45-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem. Za spowodowanie kolizji, 45-latek został ukarany mandatem karnym. Mężczyzna odpowie również przed sądem za prowadzenie pojazdu bez uprawnień. Grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

W sobotę (29.07.2023) około godziny 03:00 w miejscowości Rozogi funkcjonariusze z Posterunku Policji w Świętajnie zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki opel. Za kierownicą auta siedział 20-letni mieszkaniec gminy Rozogi. W pojeździe znajdował się również pasażer, 33-letni mieszkaniec gminy Rozogi. Policjanci poddali kierującego badaniu na zawartość alkoholu. Badanie wykazało w organizmie 20-latka prawie 1 promil alkoholu. Dodatkowo, okazało się, że mieszkaniec gminy Rozogi nie tylko wsiadł za kierownicę po alkoholu, ale również bez prawa jazdy. Teraz 20-latek odpowie za prowadzenie pojazdu bez uprawnienia oraz prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do lat 2.

Tego samego dnia (29.07.2023) około godziny 14:30 dyżurny szczycieńskiej jednostki otrzymał zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierowcy w miejscowości Klon w gminie Rozogi. Zgłaszający zwrócił uwagę na samochód seat. Zachowanie kierującego tym autem wskazywało, że mógł on znajdywać się pod wpływem alkoholu. Świadek nie pozostał obojętny i podszedł do pojazdu. Gdy wyczuł od kierowcy alkohol, zabrał mu kluczyki i uniemożliwił dalszą jazdę. Na miejsce natychmiast zostali skierowali policjanci. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało prawie 2,5 promila. W trakcie dalszego sprawdzania, wyszło również na jaw, że 62-letni mieszkaniec gminy Szczytno posiada cofnięte uprawnienia. Mundurowi zatrzymali mężczyznę i przewieźli do Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. Teraz mężczyzna odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz prowadzenie pojazdu po cofnięciu uprawnień.

W sobotę (29.07.2023) funkcjonariusze referatu ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie, w miejscowości Spychowo zatrzymali do kontroli drogowej 37-letniego kierującego motocyklem marki KTM, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 53 km/h. Mieszkaniec województwa mazowieckiego już poniósł dotkliwe konsekwencje swojego zachowania. Policjanci nałożyli na niego mandat karny i zatrzymali mu prawo jazdy na 3 miesiące.

W niedzielę (30.07.2023) około godziny 19:30 policjanci szczycieńskiej „drogówki” wyeliminowali z ruchu kolejnego nieodpowiedzialnego kierowcę. 49-letni mieszkaniec gminy Pasym wsiadł za kierownicę fiata będąc pod działaniem alkoholu. Badanie wykazało w organizmie mężczyzny ponad 1,5 promila alkoholu. Dodatkowo 49-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd marki fiat w miejscowości Jęcznik. Mężczyzna odpowie za popełnione przestępstwo oraz wykroczenie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5