Kryminalni zatrzymali dwie poszukiwane kobiety. 41-latka z gminy Świętajno i 58-letnia mieszkanka Szczytna trafiły do zakładu karnego

2023-07-29 13:17:36(ost. akt: 2023-07-29 13:22:10)

Autor zdjęcia: pixabay

Policjanci z Wydziału Kryminalnego w ramach prowadzonych działań zatrzymali dwie kobiety, które poszukiwane były przez Sąd Rejonowy w Szczytnie. Jedna z kobiet została zatrzymana w gminie Świętajno, a druga na terenie miasta Szczytno. Obie odbędą zasądzone kary aresztu i pozbawienia wolności za popełnione przestępstwa i wykroczenia.
Do szczycieńskich policjantów każdego dnia wpływają kolejne nakazy doprowadzenia i listy gończe, na podstawie których policjanci wszczynają poszukiwania. Celem funkcjonariuszy jest ustalenie miejsca pobytu tych osób oraz skuteczne ich zatrzymanie. Powód ukrywania się może być tylko jeden, chęć uniknięcia kary i pozostania jak najdłużej na wolności. Doskonale wiedzą o tym szczycieńscy policjanci, którzy każdego roku zatrzymują kilkaset osób poszukiwanych do odbycia kary pozbawienia wolności.

W czwartek (27.07.2023) funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie zatrzymali dwie kobiety, które poszukiwane były przez Sąd Rejonowy w Szczytnie. Pierwsza z kobiet została zatrzymana około godziny 18:00 w gminie Świętajno. Zgodnie z decyzją sądu, 41-latka ma do odbycia kary 8 dni aresztu za popełnione wykroczenie oraz 1 rok pozbawienia wolności za znęcanie się.

Kolejna poszukiwana to 58-letnia mieszkanka Szczytna, która została zatrzymana około godziny 23:00 na terenie miasta. Kobieta ma zasądzone kary 148 dni aresztu za popełnione wykroczenia oraz 47 dni pozbawienia wolności za kradzież. Mieszkanka Szczytna spędzi w zakładzie karnym łącznie 195 dni.
Obie kobiety zostały zatrzymane i przewiezione do Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie, a następnie do zakładu karnego, gdzie odbędą zasądzone kary.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5