Policjanci odwiedzili uczestników obozów harcerskich

2023-07-27 09:17:44(ost. akt: 2023-07-27 06:21:23)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie, Posterunku Policji w Świętajnie oraz Posterunku Policji w Wielbarku odwiedzili uczestników obozów harcerskich stacjonujących na terenie powiatu szczycieńskiego. Mundurowi sprawdzili czy na obozie są przestrzegane podstawowe zasady bezpieczeństwa oraz udzielili opiekunom i obozującym cennych wskazówek.
Od początku wakacji policjanci w powiecie szczycieńskim przeprowadzają, również przy współpracy z innymi służbami, kontrole miejsc wypoczynku dzieci i młodzieży. Kontrole obozów harcerskich to priorytet i dokonywane są na terenach leśnych, gdzie organizowany jest odpoczynek letni dla dzieci i młodzieży. Funkcjonariusze oraz przedstawiciele innych służb odwiedzając obozy harcerskie sprawdzają, czy ich uczestnicy są bezpieczni. Prowadzą też pogadanki na temat właściwego zachowania się w różnych krytycznych sytuacjach, uwrażliwiając uczestników obozów na występowanie możliwych niebezpieczeństw.

W sobotę (22.07.2023) na terenie gminy Jedwabno rozpoczął się kolejny obóz harcerski. Dzielnicowy gminy Jedwabno mł. asp. Robert Wieczorek skontaktował się z komendantem obozu. We wtorek (25.07.2023) policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie udały się nad Jezioro Konik w miejscowości Rekownica, w miejsce stacjonowania obozu harcerskiego. Policjantka zespołu profilaktyki społecznej st. sierż. Joanna Manelska przeprowadziła spotkanie profilaktyczno-kontrolne z uczestnikami obozu harcerskiego.

W sobotę (22.07.2023) dzielnicowy gminy Świętajno sierż. Mateusz Rosa spotkał się uczestnikami obozu harcerskiego nad Jeziorem Kierwik, a następnego dnia (niedziela, 23.07.2023) udał się na spotkanie z uczestnikami obozu prowadzonego metodą harcerską nad Jeziorem Nożyce. Natomiast dzielnicowy gminy Szczytno mł. asp. Maciej Boszko, również w sobotę (22.07.2023) spotkał się z uczestnikami obozu harcerskiego w miejscowości Piece, nad Jeziorem Sasek Wielki.
Obrazek w tresci

To kolejne spotkania szczycieńskich policjantów w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz „Bezpieczne Wakacje 2023”, ukierunkowane na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży wypoczywających na terenie naszego powiatu. Funkcjonariusze poinformowali o trwającym konkursie plastyczno-filmowym pn. „Artystyczny przeWODNIK" oraz wręczyli opiekunom i obozowiczom ulotki.
Policjanci przypomnieli o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa nad wodą oraz na terenie leśnym, utrwalono numery alarmowe oraz poinformowano o sposobie postępowania podczas nieprzewidzianych zagrożeń, w tym także meteorologicznych.

Opiekunom udzielono kilku cennych wskazówek mających istotny wpływ na stan bezpieczeństwa na terenie obozu. Policjanci są w stałym kontakcie z komendantami obozów w celu zapewnienia bezpieczeństwa ich uczestnikom.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5