Skandal w szczycieńskiej szkole policji. Siedmiu funkcjonariuszy wydalonych z kursu oficerskiego

2023-07-25 11:46:00(ost. akt: 2023-07-25 11:50:56)

Autor zdjęcia: Joanna Karzyńska

Impreza na zakończenie kursu oficerskiego w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie zakończyła się kontrowersją. Siedmiu policjantów zostało wykluczonych z kursu i oczekują na wszczęcie postępowań dyscyplinarnych. Powodem było nieprawidłowe zachowanie funkcjonariuszy, którzy podczas zorganizowanej przez siebie zabawy naśladowali oficjalne uroczystości, ale nie mieli odpowiedniego umundurowania.
Na początku lipca przyszli oficerowie zorganizowali imprezę na terenie jednego z gmachów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Całe wydarzenie zostało profesjonalnie sfilmowane przez jednego z uczestników i szybko rozpowszechniło się wśród policjantów w całym kraju.

Nagrany materiał dotarł również do kierownictwa Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Komendy Głównej Policji.

Na filmie widać sceny rozgrywające się na korytarzu szkoły. Uczestniczący w zakończeniu kursu policjanci w teatralny sposób przekazywali "władzę" swoim kolejnym kolegom, którzy dopiero rozpoczynali naukę.

Jeden z kursantów wystąpił jako "nadsztabowy", maszerując w niedopełnionym umundurowaniu policyjnym, co stanowiło parodię policyjnego oddawania honoru. Spotyka się on z podobnie niekompletnie umundurowanym "nadgwiazdownikiem" i składa mu meldunek, wywołując salwy śmiechu wśród pozostałych uczestników.

Następnie, trzej inni kursanci ubrani w togi przekazują "nagwiazdownikowi" swoje dary w postaci butli z napojami, co także wywołuje radość i śmiech zgromadzonych.

Nagrany film szybko stał się obiektem zainteresowania policjantów w całym kraju, a także dotarł do kierownictwa Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, gdzie rektor generał Iwona Klonowska podjęła natychmiastową decyzję o wydaleniu z kursu siedmiu uczestników, których nieodpowiednie zachowanie zostało uznane za naruszające szacunek do munduru policyjnego.

Reakcja władz była stanowcza ze względu na zasady i normy obowiązujące w służbach mundurowych, które nakazują szacunek do swojego munduru.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5