Dni i Noce Szczytna pełne atrakcji!

2023-07-22 13:27:35(ost. akt: 2023-07-22 13:58:41)

Autor zdjęcia: UM Szczytno

Największa z imprez plenerowych w naszym powiecie rozpoczęta. Klucz do bram miasta został przekazany Jurandowi, który przez trzy dni będzie rządził miastem. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Od kolorowych straganów po przeboje wykonywane przez gwiazdy.
W piątkowy wieczór szczycieński Plac Juranda, plaża oraz okolica zamieniła się w Jarmark Jurandowy. Pierwszego dnia przedstawiciele władz miasta i regionu spotkali się z Jurandem prowadzącym swój Orszak. Burmistrz Krzysztof Mańkowski przekazał Jurandowi na trzy dni klucze do bram miasta. Ten zaprosił mieszkańców, zaproszonych gości i turystów do zabawy.
- Życzę wszystkim mieszkańcom wspaniałej zabawy - mówił Krzysztof Mańkowski Burmistrz Szczytna. - XXXI Dni i Noce Szczytna mają wyjątkowy wymiar bo przypadają w 300-lecie nadania praw miejskich.
Obrazek w tresci

Dla starszych mieszkańców naszego powiatu i turystów główną atrakcją były wieczorne koncerty. Dzieci kusiły kolorowe stragany, konkursy, zjeżdżalnie, wioska rycerska i inne atrakcje.
Obrazek w tresci

Wśród zaproszonych gości była Wiceminister Rozwoju i Technologii, Olga Semeniuk- Patkowska.
- Dni i Noce Szczytna to trzydniowe święto pełne dobrej energii i zabawy. Patrząc na radość na twarzach mieszkańców - taka dawka rozrywki była bardzo potrzebna. Dla mnie to wydarzenie to kolejna okazja do rozmów z mieszkańcami, jak również ważne, ponad podziałami politycznymi dyskusje z samorządowcami o rządowych programach- popegeerowskim oraz Funduszu Rozwoju Inicjatyw Lokalnych - mówiła Wiceminister Rozwoju i Technologii, Olga Semeniuk- Patkowska.
Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5