Poszukiwany listem gończym zatrzymany przez szczycieńskich policjantów

2023-07-21 15:41:56(ost. akt: 2023-07-21 16:27:52)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Szczycieńscy policjanci zatrzymali poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Szczytnie. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do wskazanego zakładu karnego w celu odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 6 miesięcy za popełnione przestępstwo.
Szczycieńscy policjanci patrolujący teren naszego miasta dokonali zatrzymania osoby poszukiwanej przez Sąd Rejonowy w Szczytnie.

Policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca Szczytna, który w systemach policyjnych figurował jako osoba poszukiwana. Mężczyzna poszukiwany był listem gończym wydanym przez sąd celem odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 6 miesięcy. Mężczyzna dopuścił się przestępstwa, jakim jest zmuszanie funkcjonariusza poprzez zastosowanie przemocy lub groźby bezprawnej, w celu wywarcia wpływu na czynności urzędowe.

Funkcjonariusze pełniący, na co dzień służbę zewnętrzną, zapoznawani są z personaliami osób poszukiwanych na naszym terenie. Niektóre z tych osób znają z widzenia lub z wcześniejszych interwencji. W tym przypadku policjanci patrolujący teren naszego miasta zauważyli osobę, która z wyglądu przypominała im osobę, za którą prowadzone są poszukiwania. Ich przypuszczenia potwierdziły się w trakcie czynności legitymowania.

Mężczyzna został przewieziony do jednostki policji, skąd został przetransportowany
do wskazanego zakładu karnego celem odbycia zasądzonej kary.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5