SPOTKANIA Z UCZESTNIKAMI OBOZÓW HARCERSKICH W RAMACH PLANU „BEZPIECZNE WAKACJE”

2023-07-21 10:13:10(ost. akt: 2023-07-21 10:19:30)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Wielbarku odwiedzili harcerzy, którzy przebywają na obozach zlokalizowanych na terenie Gminy Jedwabno. Mundurowi opowiedzieli dzieciom i młodzieży o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas wakacji, zwracając szczególną uwagę na konsekwencje prawne nieodpowiedzialnych zachowań.
Policjanci ze szczycieńskiej jednostki Policji podczas spotkań z dziećmi i młodzieżą realizują zadania związane z planem działań „Bezpieczne Wakacje 2023”, a także z prowadzoną kampanią „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

We wtorek 18 lipca funkcjonariusze z Posterunku Policji w Wielbarku udali się na spotkania profilaktyczne do trzech obozów harcerskich stacjonujących na terenie Gminy Jedwabno nieopodal miejscowości Piduń, Narty i Warchały. Z uczestnikami letniego wypoczynku rozmawiali na tematy związane z bezpieczeństwem. Omówione zostały m.in. zasady bezpiecznego zachowania się nad wodą, w lesie i na drodze, a także zasady postępowania w przypadku kontaktu z obcymi osobami czy też z przedmiotami niewiadomego pochodzenia pozostawionymi w parku, na plaży lub na placu zabaw.
Obrazek w tresci

Kolejnym bardzo ważnym tematem, jaki został poruszony podczas spotkania z młodzieżą była odpowiedzialność prawna za swoje czyny. W wakacyjnej aurze, często pod presją nowo poznanych rówieśników można popełnić czyny karalne, których konsekwencje mogą ciągnąć się dłużej niż wakacyjna przygoda. Omówiono najczęściej występujące czyny zabronione, których dopuszczają się młodzi ludzie nie mając wiedzy, czy też nie zdając sobie sprawy z tego, że ich postępowanie nosi znamiona wykroczenia lub przestępstwa. Podkreślone zostało, że nie tylko konsekwencje prawne takiego zachowania są dotkliwe, ale fakt, że takie czyny mogą ranić inne osoby.

Po zakończonym spotkaniu, dzieci oraz młodzież otrzymała od policjantów ulotki tematyczne zobowiązując się jednocześnie do przestrzegania zasad się w nich znajdujących po to, aby ich wypoczynek przebiegał spokojnie i bez przykrych niespodzianek.

Spotkania te były również doskonałą okazją do rozmów dzielnicowych z komendantami zorganizowanych obozów harcerskich, w celu podtrzymywania nawiązanej współpracy, aby zapewnić bezpieczeństwo dla osób korzystających z uroków naszego powiatu.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5