Gigantyczna inwestycja - uzbroją tereny przemysłowe w Szymanach

2023-07-13 13:46:42(ost. akt: 2023-07-13 13:50:27)

Autor zdjęcia: UG Szczytno

Podpisana została umowa przez Gminę Szczytno i firmę UNIBEP S.A. na przygotowanie terenu pod strefę przemysłową. W ramach inwestycji uzbrojony zostanie teren o powierzchni ok. 100 hektarów. Całość ma kosztować 63 mln 939 tys. zł.
Wójt Gminy Szczytno Sławomir Wojciechowski oraz skarbnik Jolanta Godlewska podpisali z firmą UNIBEP S.A. umowę na realizację zadania "Uzbrojenie terenów przemysłowych w miejscowości Szymany". W imieniu UNIBEP S.A. stawili się: Paweł Duchnowski – dyrektor Działu Ofertowania, Sławomir Moczydłowski – dyrektor Infrastruktury Drogowej i Jarosław Bera – kierownik Kontraktu.

Zadanie polega na tworzeniu nowych obszarów rozwojowych oraz wspieraniu przygotowania infrastruktury technicznej na terenach inwestycyjnych służących poprawie warunków obsługi i rozwoju obszarów inwestycyjnych na terenach okołolotniskowych. W ramach inwestycji uzbrojony zostanie teren o powierzchni ok. 100 hektarów. Inwestycja ma kosztować 63 mln 939 tys. zł. Zadanie inwestycyjne dofinansowane jest ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych - edycja piąta - Rozwój stref przemysłowych. Kwota dofinansowania to 54.802.173,58 zł.

Na wykonanie prac wykonawca ma 18 miesięcy.
— Jak sięgam pamięcią od 1990 roku tak dużej inwestycji nie było — mówił Sławomir Wojciechowski wójt Gminy Szczytno. — Teren, który będzie uzbrajany, to temat ważny dla naszej gminy ale też dla całego powiatu i części województwa. Będą to tereny uzbrojone, więc atrakcyjne, trafią do nas przedsiębiorcy, którzy zainwestują w miejsca pracy, a to jest dla naszego regionu bardzo potrzebne.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5