Poszukiwany listem gończym zatrzymany przez szczycieńskich policjantów. 40-latek uchylał się od wykonywania obowiązku alimentacyjnego

2023-07-12 10:22:57(ost. akt: 2023-07-12 10:27:30)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Policjanci z Posterunku Policji w Wielbarku zatrzymali mężczyznę z gminy Wielbark, który był poszukiwany listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności. Zgodnie z decyzją sądu ma on do odbycia karę 1 roku pozbawienia wolności za niealimentację. Ponadto, był również poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu. Mężczyzna został przewieziony do zakładu karnego.
W sobotę (08.07.2023) około godziny 20:30 policjanci z Posterunku Policji w Wielbarki zatrzymali mieszkańca gminy Wielbark. Mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Szczytnie do dobycia kary 1 roku pozbawienia wolności za uchylanie się od wykonywania obowiązku alimentacyjnego. Dodatkowo był również poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Szczytnie do ustalenia miejsca pobytu. 40-latek został przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie, a następnie do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzoną karę.

Policjanci realizują wiele czynności zmierzających do zatrzymania osób poszukiwanych, którzy na różne sposoby próbują uniknąć kary za popełnione czyny. Przed rozpoczęciem służby zapoznawani są z wizerunkami oraz personaliami osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Następnie sprawdzają miejsca zamieszkania oraz miejsca, w których mogą ukrywać się osoby poszukiwane. Ujęcie osób, które ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości jest tylko kwestią czasu.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5