Policyjne podsumowanie zdarzeń drogowych na terenie powiatu szczycieńskiego. Kierowca jednośladu z 3 promilami alkoholu w organizmie.

2023-07-11 09:07:56(ost. akt: 2023-07-11 09:15:45)

Autor zdjęcia: ilustracja do tekstu

Policjanci ze szczycieńskiej komendy nieustannie czuwają nad bezpieczeństwem użytkowników dróg. Podczas minionego weekendu wyeliminowali oni z ruchu drogowego nietrzeźwego kierującego z aktywnym sądowym zakazem kierowania pojazdami oraz kierującego, który wsiadł za „kółko” volkswagena pomimo braku prawa jazdy. Dodatkowo, policjanci pracowali na miejscu kilku zdarzeń drogowych.
W piątek (07.07.2023) około godziny 10:30 dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego na ulicy Leyka w Szczytnie. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że kierujący pojazdem volkswagen, 18-letni mieszkaniec Szczytna, nie zachował bezpiecznej odległości za poprzedzającym pojazdem i uderzył w tył auta marki renault, którym kierował 48-letni mieszkaniec gm. Szczytno. Obaj kierujący byli trzeźwi i nie odnieśli obrażeń ciała. 18-Latek został ukarany mandatem karnym za spowodowanie kolizji.

W sobotę (08.07.2023) policjanci ze szczycieńskiej jednostki pracowali na miejscu kolizji drogowej między miejscowościami Faryny – Kokoszki. Oficer dyżurny informację o zdarzeniu otrzymał około godziny 18:00. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem bmw, 18-letni mieszkaniec woj. mazowieckiego oraz kierujący pojazdem skoda, 37-letni mieszkaniec Warszawy podczas wymijania zderzyli się lusterkami bocznymi. Samochodami podróżowało łącznie 5 osób. Na szczęście, nikomu nic się nie stało. Kierowcy byli trzeźwi. Funkcjonariusze nałożyli mandaty karne na obu kierujących za spowodowanie kolizji.

Również w sobotę (08.07.2023) około godziny 21:30 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że autem marki mercedes prawdopodobnie podróżuje nietrzeźwy kierowca. Szczycieńscy policjanci zatrzymali do kontroli wskazany w zgłoszeniu samochód na ulicy Krótkiej w Dźwierzutach. Za kierownicą auta siedział mieszkaniec gminy Dźwierzuty. Badanie wykazało w organizmie 36-latka ponad 1,7 promila alkoholu. Ponadto, w trakcie dalszego sprawdzania, okazało się, że mężczyzna posiada aktywny od stycznia 2023 roku zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Mężczyzna odpowie przed sądem za popełnione przestępstwa. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę (10.07.2023) około godziny 10:00 policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym w miejscowości Nowiny w gminie Szczytno. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna przewrócił się na skuterze. Po chwili na miejscu pojawiły się służby ratunkowe. Policjanci potwierdzili otrzymane zgłoszenie. Jednośladem kierował 46-letni mieszkaniec gminy Szczytno. Okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu. W wyniku poniesionych obrażeń został przewieziony karetką pogotowia do szpitala. Teraz sprawą zajmą się szczycieńscy śledczy.

Również w niedzielę (10.07.2023) około godziny 10:00 w miejscowości Rozogi, policjanci z referatu ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena. Za kierownicą auta siedział 57-letni mieszkaniec gminy Rozogi. Policjanci zweryfikowali dane mężczyzny oraz pojazdu, którym się poruszał. Okazało się, że 57-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Funkcjonariusze skierowali jego sprawę do sądu. Mieszkaniec gminy Rozogi odpowie za kierowanie pojazdem bez uprawnień. Grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5