Jurand po raz 21-szy powrócił do Spychowa

2023-07-09 12:18:14(ost. akt: 2023-07-09 13:10:37)

Autor zdjęcia: Joanna Karzyńska

Tegoroczny "Powrót Juranda do Spychowa" zgromadził kilkaset osób. Program imprezy był bardzo ciekawy, a na dużych i małych czekało wiele niecodziennych atrakcji. Każdy znalazł coś interesującego dla siebie - dla ciała i ducha.
W sobotę, 8 lipca, Stowarzyszenie Przyjazne Spychowo już po raz kolejny zorganizowało imprezę kulturalno-rozrywkową z występami artystycznymi, pokazami rycerskimi, atrakcjami dla dzieci, koncertami i pokazem sztucznych ogni.
Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Impreza tradycyjnie rozpoczęła się przemarszem świty Juranda. Tradycyjnie, od kilkunastu już lat w postać Juranda wcielił się Adam Mierzejewski. Kilkadziesiąt osób tworzyło jego świtę i towarzyszyło mu w przemarszu ulicami Spychowa. Po przybyciu na plac przy spychowskim amfiteatrze odbyła się inscenizacja darowania życia Krzyżakowi oraz oficjalne otwarcie imprezy.
Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Jak co roku odbyły się pokazy walk rycerskich, zakuwanie w dyby, wystrzały z armaty czy wybijanie pamiątkowych monet. Na scenie zaprezentowali się młodzi, uzdolnieni wokaliści.
Miłym elementem wieczoru był pokaz sztucznych ogni nad jeziorem. Występ gwiazdy disco polo Baby Full porwał do tańca zgromadzonych. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem i przyciągnęła wielu turystów oraz miejscowych.
Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Stowarzyszenie Przyjazne Spychowo w tym roku obchodzi 20-lecie swojego istnienia z tej okazji nie zabrakło słów uznania oraz gratulacji od zaproszonych gości. Z rąk poseł Urszuli Pasławskiej przedstawiciele Stowarzyszenia otrzymali miecz.
[imghttps://m.wm.pl/2023/07/orig/img-20230708-162403-1012242.jpg[/img]
Obrazek w tresci

— Po raz kolejny impreza została doskonale zorganizowana. Jesteśmy już kolejny raz na powrocie Juranda i co roku jest lepiej — zapewniają turyści. — Można całą rodziną miło spędzić czas. Staramy sie zawsze przyjeżdżać na urlop w czasie tej imprezy. Gratulacje dla organizatorów — dodają.
Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Gospodarze zapraszają już za rok na kolejne spotkanie z Jurandem.2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5