X Turniej Tenisowy w Singlu Mężczyzn o Puchar Wójta Gminy Szczytno

2023-07-06 11:51:12(ost. akt: 2023-07-06 12:05:40)

Autor zdjęcia: Gmina Szczytno

X Turniej Tenisowy w Singlu Mężczyzn o Puchar Wójta Gminy Szczytno był rozgrywany na gminnych kortach w Nowym Gizewie oraz kortach przy ul. Leyka i w Szczycionku.
Uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach. Zagrało łącznie 36 zawodników. Początkowo mecze były rozgrywane w grupach, a następnie systemem pucharowym. Oprócz sportowców z naszego powiatu na Turniej przyjechali zawodnicy z Bartoszyc, Biskupca, Ełku, Makowa Mazowieckiego, Olsztyna, Przasnysza, Warszawy.

W kategorii „Open” Paweł Dąbrowski (Olsztyn) pokonał w finale Kacpra Chełstowskiego (Pasym). W półfinałach grali też Krzysztof Samojłowicz (Marksewo) oraz Grzegorz Cołosiński (Przasnysz).
Obrazek w tresci

Podkreślić należy, że w finale spotkali się zwycięzcy ostatnich dwóch edycji tego Turnieju. W kategorii „Mix” zwyciężył Ryszard Nowotka (Brajniki), który w finale pokonał ubiegłorocznego zwycięzcę Pawła Daszkiewicza (Ełk). W półfinałach zagrali również Norbert Stryjewski (Szczytno) i Radosław Kudla (Warszawa). Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Szczytno Sławomira Wojciechowskiego.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5