Dźwierzucki Dyskusyjny Klub Książki poetycko wita wakacje

2023-07-05 12:42:18(ost. akt: 2023-07-05 12:45:30)

Autor zdjęcia: DDKK

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Dźwierzutach odbyło się okolicznościowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, podczas którego dyskutowano o życiu i twórczości naszej noblistki Wisławy Szymborskiej na podstawie "klubowej" lektury "Nic zwyczajnego" Michała Rusinka.
Była to też okazja do świętowania 100 rocznicy urodzin poetki, która jest jedną z patronek roku 2023. Książka bardzo podobała się klubowiczkom, ponieważ napisana jest z "sercem" oddanego twórczości i osobowości Wisławy Szymborskiej sekretarza, który zjawił się tuż po studiach polonistycznych, aby pomagać "świeżo upieczonej Noblistce".

Podczas rozmów o poetce panie zaprezentowały swoje ulubione wiersze np. "Kot w pustym mieszkaniu", czy „Allegro ma non troppo” oraz również wspominały wykonania jej najsłynniejszej muzycznej wersji wiersza "Nic dwa razy się nie zdarza" od Łucji Prus, Kory i Sanah. wiersze Wisławy Szymborskiej są dla każdego pokolenia i każdy znajdzie w nich cząstkę siebie. Tak jak pisał Michał Rusinek w swojej książce... "To był wiersz o mnie, wówczas. Ale inne wiersze też mówiły do mnie, w dodatku o takich rzeczach, o których wstydziłem się wtedy mówić i myśleć" …

dk

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5