Dwa zdarzenia drogowe z udziałem rowerzystów. Cykliści zostali przetransportowani do szpitali

2023-07-03 13:46:12(ost. akt: 2023-07-04 08:53:46)

Autor zdjęcia: OSP Lesiny Wielkie

W trakcie minionego weekendu, na drogach naszego powiatu doszło do dwóch zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów. W Wawrochach 22-latek zderzył się z audi, a na drodze powiatowej między Łuką a Zieleńcem, 15-latek nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu volkswagenem. Obaj cykliści zostali przewiezieni do szpitali.
W piątek (30.06.2023) około godziny 19:30 oficer dyżurny szczycieńskiej jednostki otrzymał zgłoszenie dotyczące kierującego audi, który awanturował się na stacji paliw w Szczytnie. Na miejsce skierowany został patrol szczycieńskiej „drogówki”. Policjanci zastali mężczyznę, który znajdował się przy pojeździe wskazanym w zgłoszeniu. To 21-letni mieszkaniec gminy Dźwierzuty. Zachowanie mężczyzny wskazywało na to, że prawdopodobnie znajduje się on pod działaniem środków odurzających. Wstępne badanie wykazało w organizmie 21-latka zawartość amfetaminy. Policjanci zabezpieczyli monitoring, a kierującego przewieźli na badania laboratoryjne. Jeśli wynik badań potwierdzi wstępne ustalenia mundurowych, 21-latek odpowie za prowadzenie pojazdu pod wpływem środka odurzającego. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2.

W sobotę (01.07.2023) około godziny 18:00 dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego w miejscowości Wawrochy. Ze zgłoszenia wynikało, że doszło tam do potrącenia rowerzysty. Skierowani na miejsce policjanci potwierdzili to zgłoszenie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący rowerem, 22-letni mieszkaniec gm. Szczytno, zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w jadący w przeciwnym kierunku samochód marki audi, którym kierował 23-letni mieszkaniec gm. Szczytno. Kierujący audi był trzeźwy. 22-letni cyklista został przetransportowany LPR-em do szpitala. Z ustaleń policjantów wynika również, że kierujący rowerem mógł być pod wpływem alkoholu, co potwierdzą przeprowadzone badania laboratoryjne. Teraz szczycieńscy śledczy wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.
Obrazek w tresci

W niedzielę (02.07.2023) około godziny 15:30 policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym, do którego doszło między Łuką, a Zieleńcem, na drodze powiatowej w gm. Rozogi. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący rowerem, 15-letni mieszkaniec gm. Rozogi, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu osobowym volkswagenem. Kierowca volkswagena, 50-lateni mieszkaniec pow. ostródzkiego był trzeźwy i nie odniósł żadnych obrażeń. W wyniku zdarzenia 15-latek doznał obrażeń ciała i został przetransportowany do szpitala. Teraz policjanci wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Konsekwencje zdarzeń drogowych dla rowerzysty mogą być bardzo poważne, a czasem nawet tragiczne, gdyż w przeciwieństwie do kierowcy samochodu nie ma on żadnej ochrony przed upadkiem czy zderzeniem. Apelujemy do rowerzystów o zachowanie rozwagi i zadbanie o swoje bezpieczeństwo. Wyrozumiałość i wzajemny szacunek na drodze, każdej grupy uczestników ruchu drogowego, z pewnością pomoże w zapewnieniu bezpieczeństwa i zmniejszeniu liczby zdarzeń.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5