Policjanci zatrzymali czterech poszukiwanych mężczyzn

2023-07-01 19:30:17(ost. akt: 2023-07-01 19:32:21)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Policjanci ze szczycieńskiej komendy, w ciągu jednego dnia, zatrzymali trzy osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości, w celu odbycia kary za wcześniej popełnione przestępstwa i wykroczenia. Tego samego dnia, funkcjonariusze Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie zatrzymali również poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Tucholi 64-latka. Zgodnie z decyzją sądu, czterej mieszkańcy powiatu szczycieńskiego trafili do zakładu karnego.
W czwartek (29.06.2023) policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie zatrzymali trzech poszukiwanych mężczyzn. Pierwszy, 47-letni mieszkaniec gminy Dźwierzuty, został zatrzymany po godzinie 08:00 w miejscu zamieszkania. Był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Szczytnie do odbycia kary 1 roku pozbawienia wolności za uchylanie się od wykonywania obowiązku alimentacyjnego.

Drugi poszukiwany został zatrzymany przez policjantów z Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, również po godzinie 08:00. 64-Letni mieszkaniec Szczytna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Tucholi na karę 5 dni aresztu za popełnione wykroczenie.

Kolejnego poszukiwanego, 46-letniego mieszkańca gminy Szczytno, szczycieńscy funkcjonariusze zatrzymali przed godziną 12:00. Mężczyzna ma do odbycia karę zastępczą 140 dni pozbawienia wolności za uchylanie się od wykonywania obowiązku alimentacyjnego. Był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Szczytnie. Funkcjonariusze ujawnili i zatrzymali poszukiwanego mężczyznę w miejscu zamieszkania.

Ostatniego z poszukiwanych, policjanci ze Szczytna zatrzymali w gminie Dźwierzuty, tuż po godzinie 15:00. 42-letni mężczyzna z gminy Dźwierzuty był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Szczytnie do odbycia zastępczej kary 12 dni aresztu za popełnione wykroczenie.

Zatrzymani mężczyźni zostali przewiezieni do zakładu karnego, gdzie odbędą zasądzone kary.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5