Seryjni włamywacze usłyszeli łącznie 39 zarzutów. Straty, jakie spowodowali wynoszą ponad 300 tysięcy złotych

2023-06-30 16:42:19(ost. akt: 2023-06-30 16:47:38)

Autor zdjęcia: sxc.hu zdjęcie ilustracyjne

Wytrwała praca kryminalnych ze Szczytna sprawiła, że dwaj seryjni włamywacze zostali zatrzymani. Mężczyźni podejrzani są o to, że włamywali się m.in. do domków letniskowych, pomieszczeń gospodarczych oraz garaży w powiecie szczycieńskim. Straty, jakie spowodowali przekraczają 300 tys. złotych. Podejrzani usłyszeli 39 zarzutów.
W okresie od listopada 2018 roku do kwietnia 2022 roku na terenie powiatu szczycieńskiego odnotowano liczne kradzieże z włamaniem do domków letniskowych, pomieszczeń gospodarczych, domów, garaży, przyczep kempingowych, a nawet do samochodów. Ze zgromadzonych materiałów i ustaleń kryminalnych wynikało, że na terenie gminy Szczytno, Pasym, Jedwabno oraz Dźwierzuty działali ci sami sprawcy.

W toku realizacji czynności operacyjnych, kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie wpadli na trop prawdopodobnych sprawców. To 59-letni mieszkaniec gminy Wielbark oraz 62-letni mieszkaniec gminy Janowo w pow. nidzickim.

Dwaj mężczyźni mieli kraść głównie sprzęty budowlane, narzędzia oraz sprzęt AGD i RTV. Straty na rzecz różnych osób, jakie spowodowali sprawcy, oszacowano na łączną kwotę pod 300 tys. złotych. Policjanci odzyskali większą część skradzionych łupów.

Funkcjonariusze ustalili pełen zakres i dowody przestępczej działalności mężczyzn. Usłyszeli oni łącznie 39 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem, kradzieży, zakłócenia miru domowego oraz usiłowania kradzieży z włamaniem. Za popełnione przestępstwa podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5