32-letni mieszkaniec gminy Wielbark płacił za zakupy znalezioną kartą płatniczą. Odpowie za kradzież z włamaniem

2023-06-29 12:57:13(ost. akt: 2023-06-29 13:11:31)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie zatrzymali 32-letniego mieszkańca gminy Wielbark, który przy użyciu znalezionej karty płatniczej dokonywał w sklepach transakcji zbliżeniowych. Teraz podejrzanemu może grozić nawet 15 lat pozbawienia wolności.
Policjanci zatrzymali 32-latka, który posługiwał się znalezioną kartą bankomatową. Mężczyzna płacił zbliżeniowo kartą za artykuły zakupione w sklepach na terenie gminy Wielbark. Straty jakie spowodował swoim działaniem wyniosły prawie 200 złotych.

Zatrzymany 32-latek usłyszał aż 9 zarzutów kradzieży z włamaniem, do których się przyznał i złożył wyjaśnienia. Mężczyzna działał w warunkach powrotu do przestępstwa. Recydywiście za kradzież z włamaniem może grozić nawet kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy, aby w przypadku utraty czy kradzieży dokumentów, karty bankomatowej jak najszybciej poinformować placówkę bankową lub inną instytucję, która wydała dokument. W takich przypadkach dużą rolę odgrywa czas. Pamiętajmy, aby nie zapisywać na kartach bankomatowych kodów PIN oraz nie nosić ich razem z kartą. Nie pozwólmy, aby nieuczciwy znalazca pozbawił nas oszczędności czy posłużył się naszymi dokumentami. Natomiast w przypadku odnalezienia jakichkolwiek dokumentów czy też kart płatniczych należy niezwłocznie przekazać je do organu wydającego lub do najbliższej jednostki Policji.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5