Spotkania szczycieńskich policjantów w ramach Światowego Dnia Praw Osób Starszych

2023-06-29 09:11:39(ost. akt: 2023-06-29 09:25:47)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

Niedawno obchodziliśmy Światowy Dzień Praw Osób Starszych, który został zainicjowany przez Międzynarodową Organizację Zapobieganiu Przemocy wobec Osób Starszych oraz Światową Organizację Zdrowia. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie spotkali się z seniorami zamieszkującymi na terenie naszego powiatu, by porozmawiać o bezpieczeństwie.
15 czerwca obchodziliśmy Światowy Dzień Praw Osób Starszych ustanowiony z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia i Międzynarodowej Organizacji Zapobiegania Przemocy wobec Osób Starszych. Celem tego święta jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problemy z jakimi borykają się ludzie starsi.

W ramach obchodów Światowego Dnia Praw Osób Starszych, szczycieńscy funkcjonariusze spotykali się z seniorami mieszkającymi w naszym powiecie. W czwartek (15.06.2023) oraz w piątek (16.06.2023) dzielnicowi z miasta i gminy Wielbark oraz gminy Jedwabno, mł. asp. Tomasz Bielski i mł. asp. Robert Wieczorek udali się do Środowiskowych Domów Samopomocy w Jedwabnie oraz w Wesołowie. Natomiast we wtorek (27.06.2023) policjantka zespołu profilaktyki społecznej st. sierż. Joanna Manelska oraz dzielnicowy mł. asp. Kamil Niedziela spotkali się z seniorami w Klubie Seniora w Szczytnie, a dzielnicowy gminy Świętajno sierż. Mateusz Rosa oraz dzielnicowy gminy Rozogi mł. asp. Radosław Dąbkowski udali się na spotkanie z seniorami w Spychowie.

Policjanci przekazali seniorom niezbędną wiedzę, mającą na celu zwiększenie bezpieczeństwa osób starszych oraz uświadomienie, jak nie stać się ofiarą przestępstw metodą „na wnuczka, policjanta” czy „na pracownika banku”. Zwrócili uwagę na to, że podawanie się za krewnych, funkcjonariuszy Policji czy pracowników różnych instytucji oraz firm usługowych to najczęściej stosowane metody przez oszustów, których ofiarami padają z reguły osoby starsze lub samotnie zamieszkujące. Dodatkowo, podczas spotkań, funkcjonariusze odpowiadali na pytania związane z tematyką spotkania, jak również innymi problemami, z którymi spotykają się osoby starsze i mają bezpośredni wpływ na ich bezpieczeństwo.
Spotkania te przebiegły w miłej atmosferze oraz pozostawiły w świadomości seniorów wiedzę dotyczącą podstawowych zasad bezpieczeństwa.
Obrazek w tresci

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5