Policyjne działania „Alkohol i narkotyki”. Kierujący fiatem wyeliminowany z ruchu drogowego

2023-06-28 15:17:29(ost. akt: 2023-06-28 15:19:56)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Szczycieńscy policjanci prowadzili działania pn. „Alkohol i narkotyki”, które ukierunkowane są na przeprowadzenie kontroli jak największej liczby kierujących pojazdami i eliminowanie z ruchu drogowego osób będących po spożyciu alkoholu lub użyciu środków działających podobnie do alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali kierującego pojazdem fiat, który wsiadł za kierownicę po alkoholu.
We wtorek (27.06.2023r.) policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie prowadzili działania pn. „Alkohol i narkotyki”. Głównym celem działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pojazdami będących po spożyciu alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu, a tym samym zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z ich udziałem.

Podczas prowadzonej akcji, na ulicy Łomżyńskiej w Szczytnie, policjanci zatrzymali kierującego pojazdem marki fiat, którego poddali badaniu na zawartość alkoholu. Badanie wykazało w organizmie mężczyzny ponad 0,2 promila alkoholu. To 35-letni mieszkaniec gminy Szczytno. Funkcjonariusze zweryfikowali jego dane w policyjnej bazie danych. Okazało się, że mężczyzna posiada zatrzymane od 2018 roku prawo jazdy. Mężczyzna za popełnione przewinienia odpowie przed sądem. Za prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu grozi mu kara aresztu albo grzywny nie niższej niż 2,5 tys. złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Każdy kierowca, prowadząc samochód pod wpływem alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu jest potencjalnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego. Takie zachowanie, jest zachowaniem nieodpowiedzialnym i może rodzić poważne konsekwencje.
Pamiętajmy, że alkohol obniża koncentrację, spowalnia reakcję oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Tym samym uniemożliwia bezpieczne uczestnictwo w ruchu drogowym i jest prawnie zabronione.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5