Warsztaty dziennikarskie w Szkole Podstawowej w Jerutach

2023-06-25 10:27:06(ost. akt: 2023-06-25 10:30:25)

Autor zdjęcia: Joanna Karzyńska

Tuż przed zakończeniem roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Jerutach odbyły się warsztaty dziennikarskie. Uczestnicy spotkania zostali zapoznani ze specyfiką pracy dziennikarza i roli dziennikarstwa i mediów we współczesnym świecie.
Na zorganizowanych warsztatach młodzi ludzie mieli możliwość zapoznania się z tajnikami pracy dziennikarza. Spotkanie przebiegło w miłej i życzliwej atmosferze. Pod okiem dziennikarki Joanny Karzyńskiej i nauczycielki Moniki Dąbkowskiej uczniowie zadawali pytania oraz opowiadali o swoich pasjach i zainteresowaniach. Kilkoro z nich zdradziło, że pisze wiersze, a jedna z uczennic zaczęła pisać książkę. Pani Joanna opowiedziała uczniom nam o działalności gazety, jej funkcjonowaniu, ważności mediów w naszym życiu, a także o swojej pracy. Jak wygląda jej bieżąca praca w tygodniku, jak również o tym jak się jej przygoda z dziennikarstwem zaczęła.

Uczestnicy warsztatów poznali media i ich rodzaje, dowiedzieli się na jakie pytania szukają odpowiedzi czytelnicy artykułów prasowych i o czym musi pamiętać dziennikarz piszący artykuł. Jak i czym zachęcić czytelnika prasy do przeczytania tego właśnie artykułu, jakie znaczenie ma tytuł, nagłówek oraz jak je tworzyć? Poznali zasady tworzenia treści i przekazywania informacji.

- Zorganizowane spotkania i warsztaty mają zachęcić młodzież do podnoszenia swoich umiejętności posługiwania się językiem ojczystym, tworzenia własnych tekstów, doskonalenia kompetencji czytelniczych - mówi Monika Dąbkowska. - Jako nauczyciela i rodzica cieszy mnie fakt, że uczniowie mają możliwość poznania różnych zawodów, opowiedzenia o swoich pasjach. Zajęcia okazały się bardzo ciekawe i poszerzyły wiedzę uczniów na temat warsztatu pracy dziennikarza.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5