Poszukiwany za kradzież z włamaniem zatrzymany przez szczycieńskich policjantów

2023-06-25 09:10:30(ost. akt: 2023-06-25 09:43:16)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Policjanci ze Szczytna zatrzymali mieszkańca powiatu działdowskiego, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna poszukiwany był listem gończym przez sąd na karę pozbawienia wolności za kradzież z włamaniem. 34-latek został zatrzymany na terenie Szczytna.
Policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego szczycieńskiej komendy, podczas patrolu pieszego zauważyli w parku przy ulicy Żeromskiego leżącego na ławce mężczyznę. Znajdował się pod silnym działaniem alkoholu, wokół mężczyzny leżały puste puszki po piwie.

Funkcjonariusze zweryfikowali jego dane w policyjnej bazie danych. To 34-letni mieszkaniec powiatu działdowskiego. Okazało się, że 34-latek jest poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Olsztynie na karę 1 roku pozbawienia wolności za kradzież z włamaniem. Dodatkowo był również poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu.

Policjanci zatrzymali mieszkańca powiatu działdowskiego i przewieźli do Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. Po wytrzeźwieniu zostanie przewieziony do zakładu karnego.
Dodatkowo, mężczyzna odpowie również za popełnione wykroczenia.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5