Mają serca są gorące od pomagania, choć kochają lodowatą wodę!

2023-06-22 12:39:48(ost. akt: 2023-06-22 12:48:09)

Autor zdjęcia: Arch. Organizatorów

Blisko 150 śmiałków wzięło udział VII edycji Extremalnej Trójki. Motywacji do walki nikomu nie brakowało, bo każdy krok niósł pomoc chorej Magdy i jej synka. Biegacze musieli pokonać trzy kilometrowe pętle, na których znajdowało się kilkadziesiąt przeszkód. Po raz kolejny morsy pokazały, jak wielkie i dobre mają serca!
Impreza na plaży miejskiej w Szczytnie została zorganizowana po raz szósty. W rywalizacji wzięło udział 110 dorosłych i 35 dzieci, które miały swój własny tor z przeszkodami. Organizatorzy co roku dbają o wyjątkową atmosferę tego wydarzenia.
Szczycieńska Extremalna Trójka to bieg przeszkodowy w Szczytnie. Na biegaczy czeka trasa o długości 3 km. Na trasie biegu znajdą się zarówno przeszkody naturalne, jak jezioro, kanał wodny i pagórki. Jak również przeszkody sztuczne “charakterystyczne dla wojskowych torów przeszkód”. Obok biegu głównego organizowany jest bieg dla dzieci.
Obrazek w tresci

Co roku jest też inny charytatywny cel. Teraz zbiórka charytatywna trafiła do Magdy i jej synka Antosia. Pani Magda ma 26 lat, a już po raz trzeci zmaga się z chorobą nowotworową - chłoniakiem Hodgkina. Tym razem walka jest znacznie trudniejsza, bo dziewczyna walczy jako mama małego chłopca o wyjątkowych potrzebach. Antoś urodził się jako skrajny wcześniak, ma wadę serca, niedosłuch i wiele innych schorzeń. Bardzo potrzebuje mamy. Aby walczyć o synka, młoda mama sama musi wygrać tę walkę. Pani Magda jest dumna z fantastycznego synka, który każdego dnia pokonuje ograniczenia, jakie niesie za sobą jego niepełnosprawność. Jest spełnioną żoną i mamą. Nie miała innych pragnień niż to, żeby jej kochany syn był zdrowy. Nie sądziła, że jej samej przyjdzie walczyć nie tylko o zdrowie, ale i życie. Po 10 latach od ostatniej wznowy nowotwór postanowił o sobie przypomnieć. Znowu zaatakował. Młoda mama wymaga wszechstronnego leczenia i rehabilitacji, od urodzenia zmaga się dodatkowo z mnóstwem innych chorób współistniejących. Zakup leków i rehabilitacja to ogromne koszty, z którymi trudno sobie poradzić, dlatego Morsy Szczytno # RESET postanowiły jej pomóc. Podczas akcji zorganizowano kiermasz ciast i licytacje.

- Udało nam się zebrać ponad 3 tysiące złotych na pomoc Magdzie i jej synkowi - mówi Jarosław Kordek. - Tego typu inicjatywa ma szczytny cel, więc nie sposób jej lekceważyć. Tu tak naprawdę nie liczył się wynik sportowy. Nie zależało nam na miejscach, a na świetnej zabawie połączonej z pomocą tej dzielnej mamie i jej synkowi. Staramy się wszystkie nasze imprezy organizować tak, by nie tylko rywalizować ale pomagać. Wszyscy powinniśmy dzielić się dobrem. Musimy pamiętać o innych ludziach, o tym, że ktoś ma gorzej, że potrzebuje naszego wsparcia!
Obrazek w tresci

Wyniki:
Podium Mężczyźni Open:
1 Wojciech Sergiej - Giżycki Klub Morsów "Zimny Ptak"
2 Łukasz Łukaszewski - Jedwabno
3 Kamil Mieszkowski - Giżycki Klub Morsów Zimny Ptak

Podium Kobiety Open:
1 Ewa Lisek - Nidzica Biega
2 Paulina Kacprzycka - Pajtuny
3 Aneta Kochanska-Dudek - Szczytno

kat. Mężczyźni z klubu Morsy Szczytno # RESET
1 Zbigniew Lipczak
2 Jarosław Kordek
3. Grzegorz Rogalski

kat. Kobiety z klubu Morsy Szczytno # RESET
1 Milena Siwek
2 Zuzanna Kozon

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5