Najpierw zniszczył logo "Szczytno", potem siekierą mienie dwóch lokali gastronomicznych. Dodatkowo 50-latek odpowie za groźby pozbawienia życia

2023-06-22 10:14:39(ost. akt: 2023-06-22 10:26:39)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Sąd Rejonowy w Szczytnie zastosował wobec 50-letniego mieszkańca Szczytna tymczasowy 3-miesięczny areszt. Mężczyzna wielokrotnie groził pozbawieniem życia trzem osobom, zniszczył stalową konstrukcję z napisem nazwy miasta Szczytno oraz mienie w lokalach gastronomicznych znajdujących się na terenie miasta. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie zatrzymali 50-letniego mężczyznę ze Szczytna, który groził pozbawieniem życia trzem osobom, zniszczył stalową konstrukcję z napisem nazwy miasta Szczytno oraz mienie w lokalach gastronomicznych.

Mieszkaniec Szczytna 4 czerwca na ulicy Sienkiewicza w Szczytnie zniszczył logo z napisem „Szczytno”. Straty wyceniono na kwotę nie mniejszą niż 3 tys. złotych. Wówczas mężczyzna usłyszał zarzut zniszczenia mienia.

Po dwóch tygodniach funkcjonariusze otrzymali kolejne zgłoszenia dotyczące zniszczenia mienia w lokalach gastronomicznych, do których doszło w sobotę 17 czerwca. Okazało się, że wandalem jest również 50-latek ze Szczytna. Mężczyzna, z siekierą w ręku wszedł do dwóch lokali gastronomicznych znajdujących się na terenie miasta. W jednym zniszczył terminal płatniczy, a w kolejnym dwie pary drzwi. Ponadto policjanci ustalili, że 50-latek od maja do czerwca br. groził trzem osobom pozbawieniem życia.

Funkcjonariusze zatrzymali 50-latka i przewieźli do szczycieńskiej komendy. Usłyszał on łącznie 6 zarzutów. Na podstawie zgromadzonych materiałów, Sąd Rejonowy w Szczytnie zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt. Mieszkaniec Szczytna najbliższe 3 miesiące spędzi w więzieniu.

Za przestępstwo gróźb karalnych kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 2 lat. Uszkodzenie i zniszczenie mienia zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5