Nietrzeźwa rowerzystkm miała prawie 1 promil alkoholu w organizmie. Musi zapłacić 2,5 tys. złotych mandatu

2023-06-15 13:34:19(ost. akt: 2023-06-15 13:43:58)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Policjanci nie mają taryfy ulgowej wobec lekkomyślnych uczestników ruchu drogowego. Szczycieńscy policjanci zatrzymali do kontroli rowerzystkę, która miała prawie 1 promil alkoholu w organizmie.
We wtorek (13.06.2023r.) przed godziną 22:00 na ulicy Bohaterów Westerplatte w Szczytnie funkcjonariusze szczycieńskiej „drogówki” zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystkę. Policjanci przebadali kobietę alkomatem. Badanie wykazało w organizmie 45-latki prawie 1 promil alkoholu. Nietrzeźwa cyklistka to mieszkanka Szczytna. Policjanci nałożyli na nią mandat karny w wysokości 2,5 tys. złotych.

Kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości traktuje się jako wykroczeni zagrożone karą grzywny nie niższą niż 2 500 złotych lub karą aresztu. Sąd może orzec również zakaz prowadzenia pojazdów innych niż mechaniczne, jednak jego nałożenie nie jest obowiązkowe.

Czy nietrzeźwy rowerzysta może rzeczywiście być poważnym zagrożeniem na drodze?
Oczywiście. Rowerzysta może być sprawcą tragicznych wypadków. Stwarzają oni realne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego. Próbując uniknąć zderzenia z nietrzeźwym rowerzystą, kierowca samochodu może wjechać do rowu, uderzyć w drzewo lub inny pojazd, co z kolei może spowodować poważną tragedię. Dlatego też dla nietrzeźwych kierowców, także rowerzystów, nie może być żadnej tolerancji.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5