Promują czytelnictwo wśród najmłodszych

2023-06-14 15:35:49(ost. akt: 2023-06-14 15:38:11)

Autor zdjęcia: GBP w Dźwierzutach

Gminna Biblioteka Publiczna w Dźwierzutach od 2002 roku uczestniczy w Akcji "Cała Polska czyta dzieciom". To kampania mająca na celu proponowanie codziennego czytania dzieciom jako skuteczną formę ich nauki i szczególnie rozwoju.
Ogólnopolska społeczna kampania promocji czytelnictwa wśród najmłodszych jest doskonałą okazją zachęcenia dzieci do uczestnictwa w kulturze poprzez kontakt z książką. W ciągu roku szkolnego dźwierzucka biblioteka organizuje co tygodniowe wizyty w oddziałach przedszkolnych i klasach 1-3 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dźwierzutach i w przedszkolu w Szkole Podstawowej w Rumach. Podczas tych zajęć bibliotekarki czytają dzieciom wybraną lekturę oraz przynoszą książki dla całej grupy. Do przedszkolaków z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Orzynach również docierają książki przywożone 2-3 w roku.

Od marca tego roku biblioteka dzięki wsparciu gminnych radnych wzbogaciła swoje "biblioteczne zajęcia" o teatrzyk Kamishibai, który w formie słowno-obrazkowej prezentuje literaturę dziecięcą.

Na zakończenie spotkań z książką przedszkolaki otrzymują dyplom aktywnego czytelnika, szczególnie jest to ważne dla sześciolatków, dla których jest to już 3 i ostatni dyplom otrzymany z biblioteki, gdyż od nowego roku będą już uczniami. Taka praca z dziećmi daje wzajemne korzyści, zarówno dla biblioteki – mali czytelnicy akcji "Mała Książka – Wielki Człowiek" oraz dla dzieci i ich rodziców, którzy uczą się lub przypominają wartość słowa pisanego.

dk

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5