Chciał włamać się do budynku lombardu. Zamiast klucza... użył siekiery

2023-06-14 11:35:01(ost. akt: 2023-06-14 11:52:35)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Adam Wnęta

Policjanci z wydziału kryminalnego, w trakcie prowadzonych czynności na miejscu zdarzenia zniszczenia mienia zatrzymali sprawcę przestępstwa. Zabezpieczyli siekiery, którymi 43-latek próbował włamać się do budynku przy ulicy Polskiej w Szczytnie.
Policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego, w trakcie patrolowania miasta zauważyli zniszczenie zabezpieczeń lokalu znajdującego się przy ulicy Polskiej w Szczytnie - drzwi wejściowych oraz dwóch kamer monitoringu.

Funkcjonariusze natychmiast poinformowali o zdarzeniu oficera dyżurnego szczycieńskiej jednostki, który skierował na miejsce policjantów z grupy dochodzeniowo-śledczej wraz z technikiem kryminalistyki. Policjanci ustalili, że wizerunek sprawcy zniszczenia mienia zarejestrowały kamery monitoringu.

Okazało się, że mężczyzna uderzał w budynek lombardu siekierą. Wybił szyby w oknie i drzwiach wejściowych, spowodował wgniecenia i pęknięcia w dwóch roletach antywłamaniowych, wgniecenia w banerze reklamowym oraz połamał dwie kamery monitoringu. Łączna wartość strat to prawie 8 tys. złotych.

W trakcie wykonywania czynności na miejscu zdarzenia, policjanci z wydziału kryminalnego zauważyli w pobliżu mężczyznę, który dokonał zniszczenia mienia. Zatrzymali go i przeszukali należące do niego pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze. W piwnicy, funkcjonariusze znaleźli dwie siekiery, które zabezpieczyli. Mężczyznę przewieźli do szczycieńskiej komendy.

Sprawca zniszczenia mienia to 43-letni mieszkaniec Szczytna. Usłyszał on już zarzut zniszczenia mienia, do którego się przyznał. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5