Szkolenie z zakresu komunikowania się w Policji

2023-06-09 10:11:42(ost. akt: 2023-06-09 10:55:20)

Autor zdjęcia: WSPol w Szczytnie

W dniach od 5 do 7 czerwca na terenie Uczelni pracownik cywilny Komendy Głównej Policji przeprowadził innowacyjne zajęcia dotyczące dostosowania komisariatu Policji do potrzeb osób niepełnosprawnych. To pierwsze tego typu szkolenie w polskiej Policji.
Anna Dąbrowska – ekspert Biura Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji Nauczyciel stowarzyszony w Instytucie Nauk Społecznych WBiNP WSPol, prowadziła zajęcia na Szkoleniu Zawodowym Oficerskim realizując temat: Komunikowanie się w Policji. W ramach tematu przeprowadziła symulację narady służbowej dotyczącej dostosowania komisariatu Policji do potrzeb osób z niepełnosprawnością.

Głównym celem zajęć było uświadomienie słuchaczom szkolenia (przyszłej kadrze kierowniczej Policji) potrzeby projektowania pomieszczeń placówek publicznych w tym Policji z myślą o wszystkich (w tym o osobach z niepełnosprawnością). Słuchacze szkolenia mieli okazję, w trakcie symulacji, doświadczyć bezpośrednich dysfunkcji, z którymi borykają się na co dzień osoby z niepełnosprawnością (niewidomi, słabowidzący, słabosłyszący) ruchową i z ich perspektywy wykonać jak najlepiej zadania.
Obrazek w tresci

Źródło: WSPol w Szczytnie

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5