Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 3 w Szczytnie

2023-06-09 08:50:43(ost. akt: 2023-06-09 08:59:42)

Autor zdjęcia: SP3 w Szczytnie

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” - 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka, rodzice, nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej nr 3 w Szczytnie przygotowali dla uczniów moc zabaw i atrakcji. Tego dnia uśmiech nie schodził z twarzy dzieci, które spędziły czas aktywnie i miło.
Dzieci w tym dniu uczestniczyły w wielu miłych wydarzeniach oraz uczciły 300-lecie nadania praw miejskich naszemu miastu.
Uczniowie układali ogromne puzzle z widokiem Szczytna, uczestniczyli w konkursie wiedzy o naszym mieście, budowali z kartonów makiety Zamku Krzyżackiego, oglądali prezentacje multimedialne „Spacer po Szczytnie”. Na boisku szkolnym zorganizowane zostało Miasteczko Zabaw, w którym dzieci po wykonaniu kilku konkurencji sportowych, w ramach nagrody, brały udział w loterii fantowej i pluszakowej oraz korzystały z kulinarnych pyszności: popcornu, frytek, ciasta, gofrów, cukierków.
Obrazek w tresci

Dzieci prezentowały swoje talenty wokalne podczas występów karaoke, a dodatkową atrakcją było malowanie twarzy oraz puszczanie baniek mydlanych.
Uroczystości towarzyszyły wystawy pokonkursowe: „Szczytno wczoraj – Szczytno dziś”, „Pocztówka o Szczytnie”, „Znana osoba ze Szczytna”. Na zakończenie został rozegrany mecz w „Dwa ognie” między uczniami i pracownikami szkoły, w którym zwycięstwo odniosła drużyna pracowników. Poczęstunek dla wszystkich dzieci ufundowała Rada Rodziców.
Obrazek w tresci

Ten dzień sprawił wszystkim dużo radości i wywołał uśmiechy na twarzach małych i dużych dzieci. Wydarzenie koordynował i nad całością czuwał Zespół Wychowawczy
w składzie: Agnieszka Augustynowicz, Agnieszka Świderska-Majdecka, Ewa Purzycka oraz nauczyciele wychowania fizycznego: Aleksandra Kowalkiewicz i Piotr Zembrzuski.
Obrazek w tresci


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5