90-latek upadł na ziemię i nie mógł wstać. Pomogli mu policjanci

2023-06-06 08:10:00(ost. akt: 2023-06-06 08:07:28)

Autor zdjęcia: Pixabay

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie z przejeżdżającego radiowozu przy ulicy Solidarności w Szczytnie zauważyli leżącego na chodniku starszego mężczyznę. Okazało się, że mężczyzna upadł i nie miał siły podnieść się o własnych siłach. Posiadał obrażenia na twarzy. Policjanci zaopiekowali się mężczyzną do przyjazdu ratowników medycznych.
Do zdarzenia doszło 2 czerwca około godziny 02:00, kiedy to funkcjonariusze z referatu patrolowo-interwencyjnego patrolowali ulice miasta. Gdy przejeżdżali przez ulicę Solidarności zauważyli leżącego na chodniku mężczyznę.

Po zatrzymaniu radiowozu policjanci podbiegli do zakrwawionego mężczyzny. Natychmiast powiadomili dyżurnego oraz wezwali zespół ratownictwa medycznego. Okazało się, że mężczyzna wracając do domu przewrócił się. Posiadał obrażenia na twarzy.

90-letni mieszkaniec Szczytna był trzeźwy. Policjanci pomogli starszemu mężczyźnie, udzielili mu pomocy i zaopiekowali się nim do przyjazdu ratowników medycznych, którzy przewieźli mężczyznę do szpitala.

Pamiętajmy, kiedy widzimy kogoś leżącego na ulicy, chodniku czy trawniku – nie ignorujmy go. Upadek, utrata przytomności może przytrafić się każdemu. Zadzwonienie pod numer alarmowy 112 może uratować komuś życie. Nie bądź obojętny, reaguj!

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5