Spotkanie autorskie z Waldemarem Mierzwą

2023-06-04 18:05:54(ost. akt: 2023-06-04 18:08:52)

Autor zdjęcia: Arch. Organizatorów

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Dźwierzutach odbyło się spotkanie autorskie z Waldemarem Mierzwą z Oficyny Wydawniczej "Retman", autorem i wydawcą książek o tematyce regionalnej.
Waldemar Mierzwa działa z pasją i zaangażowaniem na rzecz przywracania pamięci o losach dawnych mieszkańców ziem Warmii i Mazur. Nie tylko pisze i wydaje książki poświęcone tej tematyce, ale także organizuje wydarzenia kulturalne promujące zapomniane karty historii regionu (m.in. Galeria Mazurskiego Portretu). Jest laureatem tegorocznej nagrody Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury.

Zgromadzeni czytelnicy wysłuchali i obejrzeli w formie prezentacji historię Mazurów, którzy są zanikającą grupą ludności. Wielu z uczestników spotkania czytało książki tego autora, ale jak sami mówią, "że dopiero to bezpośrednia relacja z autorem pozwoliła "Zrozumieć Mazury". Podczas wykładu można było zakupić książki wydawnictwa m.inn.: "Historia Szczytna".

Spotkanie zorganizowane było w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5