Kolejni nieodpowiedzialni kierowcy - pijani, bez uprawnień i z niesprawnym autem

2023-05-23 14:52:20(ost. akt: 2023-05-23 14:57:20)

Autor zdjęcia: Pixabay

Skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem racjonalnego myślenia wykazali się dwaj kierowcy, którzy pijani i bez uprawnień wsiedli za kierownice nieubezpieczonych samochodów bez aktualnych badań technicznych.
Pijani kierowcy to realne zagrożenie na drogach. Są sprawcami wielu wypadków, również tych najtragiczniejszych w skutkach. Alkohol nawet w niewielkich ilościach zaburza sprawność psychofizyczną oraz psychomotoryczną co stwarza ogromne niebezpieczeństwo. Niestety, wciąż zdarzają się kierowcy, którzy za nic mają życie swoje i innych i decydują się na jazdę „na podwójnym gazie”.

Przykładem tego mogą być kierowcy toyoty oraz audi, którzy w niedzielę (21.05.2023r.) wsiedli za kierownicę po spożyciu alkoholu. Kierowca toyoty, 32-letni mieszkaniec gminy Wielbark miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu, a kierowca audi, 50-letni mieszkaniec gminy Szczytno ponad 0,5 promila alkoholu.

Ponadto, obaj mężczyźni posiadali cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Gdyby tego było mało, pojazdy, którymi się poruszali nie były ubezpieczone i nie posiadały aktualnych badań technicznych.

32-letni kierowca został zatrzymany tuż po tym, jak w miejscowości Sasek Mały stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Podróżował z 20-letnim pasażerem. Mężczyznom nic się nie stało. Natomiast 50-latek został zatrzymany na ulicy Wileńskiej w Szczytnie, bo wymusił pierwszeństwo przejazdu innemu pojazdowi.

Przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5