Wagowe Mistrzostwa Europy w Karate Kyokushin we Wrocławiu już za nami

2023-05-23 09:36:09(ost. akt: 2023-05-23 09:49:50)

Autor zdjęcia: Akademia Sztuk Walki Novum

W zawodach we Wrocławiu wzięło udział aż 750 zawodników z 26 krajów. Wśród nich znalazła się trójka zawodników Akademii Sztuk Walki-Novum Szczytno-Rozogi-Wielbark
W 36 Wagowych Mistrzostwach Europy w Karate Kyokushin we Wrocławiu wzięło udział aż 750 zawodników z 26 krajów. Wśród nich znalazła się trójka zawodników Akademii Sztuk Walki-Novum Szczytno-Rozogi-Wielbark: Gacioch Miłosz, Żyliński Natan i Tomaszek Jakub.
Obrazek w tresci

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym oraz organizacyjnym. W kategorii junior 12-13 lat do pierwszej walki wyszedł Tomaszek Jakub i stoczył zacięty pojedynek z zawodnikiem z Bułgarii. Decyzją sędziów wygrał przeciwnik. Do kolejnej walki na mistrzostwach w kategorii junior 14-15 lat wyszedł Żyliński Natan by zmierzyć się z zawodnikiem z Ukrainy. Natan stoczył bardzo zaciętą walkę ale zawodnik z Ukrainy decyzją sędziów wygrał pojedynek. Każda walka jestem bezcennym doświadczeniem, każda przegrana uczy i wskazuje nam dalszą drogę do tego by być lepszym na kolejnych zawodach. Miłosz Gacioch do swojej pierwszej walki na mistrzostwach wyszedł bardzo zmotywowany i pokonał na punkty zawodnika z Bułgarii. W finale Miłosz trafił na zawodnika z Polski. Pojedynek finałowy był bardzo wyrównany i nieznacznie przegrał i został wicemistrzem Europy co sprawiło nam wielką radość.

Na duże brawa oraz gratulacje zasługuje cała drużyna ze Szczytna za postawę i ogromnego ducha walki.