Jeden na zakazie, drugi po pijaku. Policjanci „drogówki” wyeliminowali z ruchu nieodpowiedzialnych kierowców

2023-05-22 18:58:19(ost. akt: 2023-05-22 19:01:47)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Pomimo wielu apeli kierowanych do uczestników ruchu drogowego, w dalszym ciągu policjanci zatrzymują kierowców, którzy łamią obowiązujące przepisy. Stanowią oni zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również innych użytkowników dróg. Dlatego muszą liczyć się z konsekwencjami swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Policjanci szczycieńskiej „drogówki” wyeliminowali z ruchu drogowego dwóch kierowców. Jeden wsiadł za kierownicę po alkoholu, a drugi na zakazie.
W czwartek (18.05.2023r.) około godziny 08:00, między miejscowościami Baranowo – Przeździęk Wielki, policjanci z referatu ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki fiat. Za kierownicą pojazdu siedział 41-letni mieszkaniec gminy Wielbark. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych w ruchu drogowym. Zakaz ten obowiązuje go od września 2020 roku przez kolejne 36 miesięcy. Zgodnie z art. 244 k.k., 41-latek odpowie za niestosowanie się do orzeczonych środków karnych. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Tego samego dnia (18.05.2023r.) przed godziną 20:00 na krajowej 53, między Gromem, a Pasymiem, policjanci szczycieńskiej „drogówki” zatrzymali do kontroli drogowej 28-letniego kierującego audi. Mieszkaniec powiatu ostrołęckiego poddany został badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że mężczyzna wsiadł za kierownicę po alkoholu. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 0,5 promila. Funkcjonariusze zatrzymali 28-latkowi prawo jazdy. Mężczyzna niebawem usłyszy zarzut i odpowie za popełnione przestępstwo przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

Policjanci apelują i przypominają, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy zdolność koncentracji i poczucia rzeczywistości. Zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji. Nigdy nie wsiadaj za kierownicę po alkoholu! Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego!

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5