Odjazdowi Bibliotekarze 2023

2023-05-22 10:09:04(ost. akt: 2023-05-22 10:14:59)

Autor zdjęcia: MBP w Szczytnie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczytnie po raz kolejny zorganizowała rajd rowerowy bibliotekarzy, czytelników oraz sympatyków książek i rowerów w ramach prowadzonej ogólnopolskiej akcji „Odjazdowy Bibliotekarz”. Nastąpiło też oficjalnie otwarcie biblioteki plenerowej "Biblioteka pod żaglami".
Odjazdowy Bibliotekarz to akcja, w której bibliotekarze, czytelnicy i miłośnicy książek oraz rowerów, przejeżdżając przez miasto lub okolicę, mogą przyjemnie i aktywnie spędzić wiosenne popołudnie w gronie osób o podobnych pasjach. Ta ogólnopolska akcja odbywa się w Polsce od 8 lat i ma na celu: integrację środowiska bibliotekarskiego, walkę ze stereotypowym postrzeganiem bibliotekarza, kreowanie pozytywnego wizerunku zawodu oraz promowanie bibliotek i czytelnictwa.
Liczba bibliotek, które włączają się w to przedsięwzięcie, rośnie z roku na rok.
Obrazek w tresci

Uczestnicy szczycieńskiego rajdu najpierw wzięli udział w oficjalnym otwarciu biblioteki plenerowej "Biblioteka pod żaglami", która stanęła nieopodal Zamku i plaży miejskiej. Wykonawcą biblioteczki jest Zygmunt Rząp z Olszyn. Potem wszyscy wyruszyli w drogę. Trasa wiodła przez malownicze miejsca. Uczestnicy pokonali około 10 kilometrów na swoich jednośladach. Zwieńczeniem rajdu było wspólne ognisko w Miejskim Ośrodku Sportu w Szczytnie.
Obrazek w tresci

— W rajdzie udział wzięło około 50 osób— mówi Adrianna Trzepiota dyrektorka MBP w Szczytnie. — Bardzo się cieszymy z licznego uczestnictwa w naszej wyprawie. Cieszymy się również z tego, że otworzyliśmy z burmistrzem miasta Szczytno panem Krzysztofem Mańkowskim oraz z panem Zygmuntem Rząpem - twórcą biblioteczki naszą wymarzoną plenerową "Bibliotekę pod żaglami". Zachęcamy do korzystania z naszej biblioteczki.
Obrazek w tresci


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5