55-latek kierował autem nietrzeźwy. Posiadał też sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

2023-05-10 13:09:19(ost. akt: 2023-05-10 13:24:33)

Autor zdjęcia: Archiwum policji

Policjanci z Posterunku Policji w Świętajnie zatrzymali 55-latka, który kierował volkswagenem mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Jak się okazało mężczyzna kierował autem pomimo wcześniej orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.
We wtorek 9 maja tuż przed północą policjanci z Posterunku Policji w Świętajnie zatrzymali nietrzeźwego kierującego volkswagenem w miejscowości Spychowo w gminie Świętajno.

Badanie wykazało w organizmie mężczyzny prawie 2 promile alkoholu. To 55-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego. Mundurowi zweryfikowali dane mężczyzny oraz pojazdu, którym się poruszał. Okazało się, że mężczyzna w ogóle nie powinien wsiąść za kierownicę. Skrajnie nieodpowiedzialny 55-latek posiada aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, który obowiązuje go od maja 2022 przez kolejne 48 miesięcy.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty. Odpowie za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości oraz naruszenie zakazu sądowego.

Pamiętajmy o tym, że nietrzeźwi kierujący stanowią niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Apelujemy o rozwagę i rozsądek za kierownicą. Stosujmy się do obowiązujących przepisów. Nasza lekkomyślność może kosztować czyjeś zdrowie, a nawet życie.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5