Podsumowanie drogowe wielkanocnego weekendu na drogach powiatu szczycieńskiego

2023-04-11 15:51:42(ost. akt: 2023-04-11 15:58:03)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Miniony weekend był pracowity do policjantów dbających o bezpieczeństwo na drogach powiatu szczycieńskiego. Mimo licznych apeli, w dalszym ciągu zdarzają się osoby, które za nic mają bezpieczeństwo swoje i innych, decydując się na jazdę pomimo wcześniej wypitego alkoholu.
W piątek (07.04.2023r.) około godziny 13:00 dyżurny szczycieńskiej jednostki otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierowcy fiata w miejscowości Spychowo. Na miejsce natychmiast skierowano patrol policji. Funkcjonariusze zauważyli wskazywany w zgłoszeniu pojazd na parkingu sklepu w Spychowie. Przy pojeździe znajdowali się dwaj mężczyźni. To 40- i 62-letni mieszkańcy gminy Świętajno. Mężczyźni początkowo nie przyznawali się do kierowania autem marki fiat. Mundurowi obejrzeli nagranie z monitoringu sklepu, który zarejestrował moment przyjazdu pojazdu na parking. Ustalili, że obaj mężczyźni podróżowali zaparkowanym na parkingu pojazdem. Za kierownicą auta siedział 40-latek. Mężczyźni poinformowali funkcjonariuszy, że przyjechali do sklepu na świąteczne zakupy, a większość trasy pokonali leśnymi drogami, aby uniknąć policyjnej kontroli drogowej, ponieważ 40-latek pił alkohol. Badanie na zawartość alkoholu wykazało w jego organizmie ponad 2 promile. Dodatkowo okazało się, że 40-latek nie posiada prawa jazdy. Mundurowi zatrzymali 40-latka. Mężczyzna odpowie przed sądem za swoje nieodpowiedzialne zachowanie. Za kierowanie pojazdem znajdując się w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

Również w piątek (07.04.2023r.) przed godziną 17:00 w Jedwabnie, policjanci szczycieńskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej audi. Za kierownicą auta siedział 56-letni mieszkaniec powiatu nidzickiego. Policjanci zweryfikowali dane mężczyzny oraz pojazdu, którym się poruszał. Okazało się, że 56-latek posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych kat. B. Zakaz ten obowiązywał go od października 2020 roku przez następne trzy lata. Za niestosowanie się do orzeczonego środka karnego, mężczyzna odpowie przed sądem. Złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów jest przestępstwem, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W sobotę (08.04.2023r.) około godziny 08:00 dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego na ulicy Solidarności w Szczytnie. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że kierujący pojazdem marki toyota, 72-letni mieszkaniec Szczytna nie ustąpił pierwszeństwa pieszej znajdującej się na przejściu dla pieszych. W zdarzeniu poszkodowana została 56-letnia mieszkanka Szczytna. Kobieta została przetransportowana do szpitala. Kierowca toyoty był trzeźwy. Teraz szczycieńscy śledczy wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Tego samego dnia (08.04.2023r.) policjanci ze szczycieńskiej komendy pracowali na miejscu dwóch kolizji. Około godziny 12:00 na ulicy Chrobrego w Szczytnie, kierujący pojazdem marki toyota, 76-letni mieszkaniec Szczytna nie ustąpił pierwszeństwa pojazdowi marki bmw, którym kierował 50-letni mieszkaniec Szczytna. Natomiast około godziny 12:00 na ulicy Długiej w Szczytnie, kierujący pojazdem renault, 66-letni mieszkaniec Szczytna, cofając uderzył w bok zaparkowanego pojazdu marki Iveco, w którym znajdowała się pasażerka, 41-letnia mieszkanka Szczytna. Uczestnicy tych zdarzeń nie odnieśli obrażeń, kierowcy byli trzeźwi. Mundurowi nałożyli na 76- i 66-latka mandaty karne za spowodowanie kolizji.

Również w sobotę (08.04.2023r.) po godzinie 17:00 dyżurny szczycieńskiej jednostki otrzymał zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierowcy volkswagena, który wjechał do przydrożnego rowu w miejscowości Małszewko. Skierowani na miejsce policjanci drogówki zastali wskazywany w zgłoszeniu pojazd oraz kierującego. To 64-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego. Badanie policyjnym alkomatem wykazało 2,5 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. 64-latek został zatrzymany i przewieziony do komendy w Szczytnie. Odpowie za popełnione przestępstwo. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

W niedzielę (09.04.2023r.) około godziny 17:00 w Kucborku, policjanci z Referatu Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej motocykl kawasaki. Kierowcą jednośladu był 22-letni mieszkaniec gminy Wielbark. Policjanci zweryfikowali dane mężczyzny oraz pojazdu, którym się poruszał. Okazało się, że mężczyzna podróżował pojazdem mimo cofniętych uprawnień do kierowania. 22-Latek odpowie za popełnione przestępstwo. Za prowadzenie pojazdy po cofnięciu uprawnień grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

W poniedziałek (10.04.2023r.) po godzinie 13:00 dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego w miejscowości Dąbrowy, gm. Rozogi. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że kierująca pojazdem marki opel, 28-letnia mieszkanka powiatu ostrołęckiego, nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją pojazdu i wjechała w tył auta marki nissan, którym podróżowały dwie osoby. Kierowcą nissana był 69-latek, a pasażerką pojazdu była 69-latka. Oboje to mieszkańcy powiatu ostrołęckiego. Uczestnicy zdarzenia nie odnieśli obrażeń ciała, kierowcy byli trzeźwi. Mundurowi nałożyli na 28-latkę mandat karny za spowodowanie kolizji.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5