Pies ugryzł 20-latkę. Policjanci ukarali właścicielkę mandatem karnym

2023-03-30 08:56:00(ost. akt: 2023-03-30 09:01:04)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Grzegorz Wadowski

Policjanci ze szczycieńskiej komendy ukarali mandatem właścicielkę psa, który pozostawiony bez opieki zaatakował 20-latkę. Za nieostrożne trzymanie zwierzęcia grozi kara ograniczenia wolności, grzywny albo kara nagany. Posiadanie psa wiąże się z obowiązkami jakie nakłada prawo na właściciela czworonoga.
We wtorek (28.03.2023r.) około godziny 14:00 do dyżurnego szczycieńskiej jednostki wpłynęło zgłoszenie dotyczące agresywnych psów, które zaatakowały zgłaszającą w gminie Pasym. Na miejsce skierowany został policyjny patrol.

Mundurowi ustalili, że 20-letnia mieszkanka gminy Pasym, wybrała się na spacer ze swoim czworonogiem. Podczas spaceru z jednej z posesji wybiegły trzy psy. Jeden z nich podbiegł do 20-latki i ugryzł ją. Kobieta wskazała funkcjonariuszom posesję, na której znajdował się pies, który ją zaatakował. Pod wskazanym adresem policjanci zastali właścicielkę zwierząt. 50-letnia mieszkanka gminy Pasym przyznała, że jeden z jej psów ugryzł 20-latkę. Kobieta okazała funkcjonariuszom ważne, obowiązkowe szczepienie zwierzęcia. Mundurowi nałożyli na 50-latkę mandat karny za niezachowanie ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia.

Pamiętaj, że za zachowanie psa zawsze odpowiada jego właściciel. Szkody, które czynią psy, wynikają z błędów popełnianych przez ludzi. Jeżeli jesteś właścicielem psa pamiętaj, że brak wyobraźni może doprowadzić do poważnej tragedii!
Polskie prawo nakłada na właścicieli zwierząt obowiązek należytej kontroli udając się w miejsce ogólno dostępne. Właściciel nie może wypuścić swojego czworonoga jak mu się tylko podoba. Obowiązek szczególnej ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia nakłada na właściciela art. 77 kodeksu wykroczeń:

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5